طراحی سایت کودکان

امروزه با توجه به اینکه علاقه کودکان به تکنولوژی و وابستگی آنها به اینترنت کم و بیش احساس می‌شود، طراحی سایت کودکان می‌تواند بستر امنی را برای استفاده از محتواهای مفید متناسب با سن آنها، فراهم سازد؛ چراکه فضای اینترنت، مملوء از محتواهای نامناسبی که می‌تواند بر روی هیجانات، رفتار و روان کودکان تاثیر منفی بگذارد. سایت کودکان به والدین این امکان را می‌دهد تا با استفاده از مطالب مفیدی که در آن به اشتراک گذاشته می‌شود، کودک خود را پا به پای استفاده مفید از اینترنت، به خوبی تربیت کنند.

طراحی سایت کودکان ، یه وب سایت عالی مناسب کودکان داشته باش

طراحی سایت کودکان انواع مختلفی دارد که به سه مورد از آن ها اشاره می کنیم. مورد اول این که برخی از سایت های کودکان، از این خاطر طراحی می شوند تا در زمینه فروش محوصلات کودکان، خدمت رسانی کنند که از جمله آن ها می توان به سایت های فروش پوشاک کودک، لوازم التحریر کودک و این قبیل سایت ها اشاره کرد.

مورد دوم این که برخی دیگر از سایت های کودکان، برای مادران و پدران طراحی می شوند تا اطلاعات جامعی در زمینه تربیت کودک و مراقبت های لازم، کسب کنند. این قبیل سایت های کودک که بیشتر جنبه وبلاگی دارند، از بازدیدهای بالایی برخوردار است؛ چرا که اطلاعات تخصصی ای که در آن بارگذاری می شود، برای هر پدر و مادری مفید است. سومین نوع از طراحی سایت های کودکان، به این گونه است که تحت نظارت مربیان آموزشی و حتی والدین، یک سری محتوای مناسب از فضای اینترنت یا به طور اختصاصی تهیه می شود تا کودک از آن استفاده کند. 

چه محتوای برای طراحی سایت کودکان قرار بدیم؟

این نوع سایت های به کودک این امکان را می دهند تا به طور آنلاین و در محیطی امن از لحاظ اخلاقی و… در فضای اینترنت به جستجو بپردازند. سایت هایی از این قبیل هستند که علی رغم وجود محتواهای آموزشی نظیر فیلم، انیمیشن، شخصیت های کارتونی و… بازی هایی را در اختیار کودکان قرار می دهند تا تعامل بیشتری با کودک داشته باشند. این بازی ها که بیشتر جنبه آموزشی دارند، باعث می شوند تا سواد هوشی هیجانی کودکان ارتقا یابد. از جمله مراکزی که به چنین سایتی احتیاج پیدا می کنند، مهد کودک ها و بهزیستی است. 

پویا وب ، بهترین شرکت طراحی سایت

طراحان سایت آژانس طراحی سایت پویا وب به پشتوانه خلاقیت و مهارتی که در زمینه طراحی سایت کودکان دارند، می توانند به تناسب سن کودکان، سایت های مورد پسندی با عملکرد بالا، طراحی کنند. نکته حائز اهمیت در طراحی سایت کودکان این است که از لحاظ ویژگی های ظاهری، باید بسیار زیبا و شکیل باشد. به عنوان مثال، جنسیت کودکان نقش موثری در تعیین رنگ های بکار رفته در سایت دارند و کودکان پسر با کودکان دختر از لحاظ علاقه مندی به برخی رنگ ها، حساسیت نشان می دهند. در تقسیم بندی که روان شناسان از کودک ها به عمل آوردند، چهار بازه سنی مورد نظر است که به ترتیب: 3 تا 5 سال، 6 تا 8 سال، 9 تا 12 سال و 13 سال به بالا می باشند. 

در طراحی سایت کودکان بایستی به انتخاب فونت نیز اهمیت داد، چرا که برخی از فونت ها، رسمی هستند و از لحاظ ظاهری، برای کودکان مناسب نیستند و در نتیجه نمی توانند آن طور که مایلند، با سایت تعامل برقرار کنند. از دیگر مولفه هایی که در زمینه طراحی سایت کودکان مورد نظر قرار می گیرد، گویش محلی کودکان منطقه مورد نظر است. اگر سایت شما جنبه اختصاصی از لحاظ موقعیت جغرافیایی به خود داشته باشد، بهتر است که متناسب با گویش محلی کودک ترجمه شود. نکته قابل توجه در رابطه با محتوای سایت های کودکان، این است که حتما باید تحت نظر والدین قرار گرفته باشند و پدر و مادر از محتوایی که در سایت درج شده است، رضیات داشته باشند.

اهمیت سایت کودکان

همانطور که می‌دانید، کودکان نسل جدید به استفاده از وسایل دیجیتالی و بازی‌های اینترنتی خو گرفته‌اند و نمی‌توان آنها را از این قبیل وسایل و بازی‌ها جدا ساخت. طراحی سایت کودکان از این نظر حائز اهمیت است که می‌توان از طریق آن، یک بستر امنی را برای کودکان فراهم ساخت تا از اینترنت و فضای آن، بطور مفید و مناسب استفاده کند.

والدین کودکان و بالاخص مادران، نیاز مبرمی به این قبیل سایت‌ها دارند؛ چراکه اطلاعات تربیتی موجود در این سایت‌ها، به تربیت کودک آنها در زمینه‌های مختلف، کمک شایانی می‌کند. از طریق سایت کودکان، می‌توانید مقالات تربیتی آموزشی، بازی‌ها و انیمیشن‌های متناسب با سن کودکان، بیماری‌ها و راه‌ها درمان آنها را به مادران آموزش دهید و از طریق هم کسب درآمد کنید.

ویژگی‌های سایت کودکان

چرایی طراحی سایت کودکان
ایجاد کتابخانه کودکان
ارائه آموزش‌های تربیتی
دانستنی‌های کودکان
شناخت بیماری‌های کودکان

مشاوره رایگان طراحی سایت کودکان

از جمله خدمات ارزنده آژانس طراحی سایت پویا وب به مشتریان خود، ارائه مشاوره تخصصی و رایگان در زمینه طراحی سایت کودکان می‌باشد. در صورتی که می‌خواهید از هزینه طراحی، زمان تحویل و امکانات مورد نیاز سایت کودکان خود مطلع شوید، از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید تا پس از رزرو وقت مشاوره رایگان شما، همکاران ما با شما تماس حاصل فرمایند. 

تماس با ما
من هاست خرید هاست مشهد بهترین هاست مشهد هاست ارزان مشهد هاست اقتصادی خرید هاست