چگونه سئو یاد بگیریم؟ نحوه یادگیری سئو seo

چگونه سئو یاد بگیریم ؟ سئو از پر سر و صدا ترین مبحث های روز دیجیتال مارکتینگ است. مسئله پر چالش در برخی افراد این است که چگونه سئو یاد بگیریم؟ اما افرادی هستند که نیاز دارند که seo را کامل ، از مبانی آن شروع به یادگیری کنند که ما در این مقاله به همین موضوغ به صورت کاملا تخصصی پرداخته ایم.

سئو به طور خلاصه وار به مجموعه فعالیت هایی گفته می شود که در جهت بهینه سازی سایت برای موتور های جستجوگر هستند. این فعالیت ها همه در حوضه هایی اعم از : seo درون سایت و برون سایت ، تولید محتوا ، یافتن کلمات کلیدی ، طراحی site بهینه شده ، بهینه سازی اطلاعات ، انتخاب هاست و … است.

این کار ها برای این انجام می شوند که شما یک رتبه خوب در نتایج موتور های جست‌وجو جو داشته باشید. بیشتر افراد متخصص در زمینه seo ، برای اینکه کسب و کار شما که در بستر اینترنت است ، بازدید بیشتری نسبت به قبل داشته باشید که منجر به افزایش درآمد و یا فروش ، نسبت به نوع کسب و کار شما این حوضه است.

سوال دیگری که پیش می آید این است که اصلا سئو چگونه کار می کند؟ خب دوستان برای جواب به این قسمت باید بگوییم که ، موتور های جستجوگر الگوریتم های خاصی دارند ، به عنوان مثال پاندا ، مرغ مگس خوار و … که این الگوریتم ها توسط خزنده های موتور های جست‌وجوگر ، از طریق ایندکس کردن site ما محتوای درون آن را مورد بررسی قرار میدهند.

 با مورد بررسی قرار دادن صفحات نسبت به الگوریتم های تعریف شده و امتیاز دهی به صفحات ، میزان seo یا همان بهینگی سایت ما را در نتایج جست و جو شده مشخص میکنند.

همچنین مهم است تا بدانید که SEO مخفف Search Engine Optimazition است ، به معنی فارسی می شود بهینه سازی موتور های جستجوگر. اما ما چگونه سئو یاد بگیریم؟

مراحل و سر تیتر هایی که در ادامه این متن می خوانید تا به جواب چگونه سئو یاد بگیریم برسیم. این مقاله پویا وب را به هیچ عنوان از دست ندهید.

چگونه سئو یاد بگیریم8

سر فصل ها :

پادکست مقاله

چگونه سئو یاد بگیریم15

سئو on page , of page چیست؟

از مراحل اول اینکه چگونه سئو یاد بگیریم ، بحث seo درون سایت (on page) و برون سایت (off page) است. شما در اولین مرحله بایستی با این موارد آشنایی کامل داشته باشید. منظور از این موارد به شرح زیر است :

درون سایت :  به تمام مواردی که در درون website ما ، در جهت بهینه سازی موتور های جستو جو صورت میگیرد را سئو درون سایت میگویند. این موارد شامل : یافتن کلمات کلیدی ، محتوای درون site ، معرفی به سرچ کنسول ، طراحی و دیزاین وب طبق اصول سئو ، ux و ui خوب ، انتخاب هاست خوب ، بهینه سازی رسانه ها و کد ها و همچنین واکنش گرایی سایت می باشد. 

برون سایت : تمام موارد و آیتم های موجودی که در خارج از site ما صورت می گیرد ، و در جهت بهبود seo ما است را ، سئو برون website میگویند. این موارد شامل : بک لینک سازی ، رپورتاژ آگهی ، کاهش اسپم اسکور ، تحلیل و آنالیز سایت خود و رقبا و همچنین سوشیال مدیا میباشد.

تمام این اصول با داشتن تجربه خوب در موارد قید شده ، باعث رشد site و بهبود سئو آن می شود. 

ما در ادامه تمامی این موارد را به صورت مبانی تخصصی در جهت آموزش سئو ، برای شما دوستان این حوضه آماده کرده ایم. پس این مقاله را تا آخر مطالعه کنید.

چگونه سئو یاد بگیریم10

آشنایی با الگوریتم های گوگل در چگونه سئو یاد بگیریم

مرحله بعدی از یادگیری سئو ، این است که شما با الگوریتم های گوگل آشنایی داشته باشید. این الگورتیم های در حدود 250 عدد هستند که تعداد زیادی از آن ها محرمانه می باشند. اما در حدود 10 مورد از این الگوریتم ها برای عموم قابل ارائه است و همه می توانند کل مباحث مربوطه به آن ها بخوانند و طبق آن عمل کنند.

الگوریتم ها همگی در راستای این است که ، نسبت به چیزی که کاربر در موتور جستوجوگر سرچ می کند ، بهترین سایت را از نظر معیار کاربر ، به اون پیشنهاد و ارائه دهد. یعنی چی؟ ببینید دوستان الگوریتم های گوگل همگی در راستای این هستند که صاحب و وبمستر وب سایت ، نسبت به نیاز و رفتار های کاربر که روز به روز در حال تغییر است ، سایت خود را بهینه کنند.

 در واقع تمام مقوله و رفتار های سئو ، در راستای این الگوریتم و معیار ها هستند که تمام این الگوریتم ها ، از رفتار کاربران به مرور زمان بررسی شده و سیستمی برای ارائه محتوا و وب سایت های خوب فراهم شده.

اما برای اینکه سئو یادبگیری باید با تعدادی از این الگوریتم ها آشنا شوید. این الگوریتم ها عبارتند از :

 1. رَنک برین
 2. کبوتر
 3. پنگوئن
 4. پاندا
 5. اولویت با نسخه موبایل
 6. مرغ مگس خوار
 7. تازگی محتوا
 8. BERT
 1. این الگوریتم در راستای این است تا مفهوم کاربر از واژه ای که سرچ کرده را درک کند و بهترین نتایج را برای او رتبه بندی و به نمایش گذارد.
 2. الگوریتم کبوتر از چگونه سئو یاد بگیریم به این شکل است که ، نسبت به چیزی که کاربر سرچ کرده ، مفهوم آن را بررسی و در صورت وجود داشتن مکان های فیزیک در اطراف او ، مکان های محلی متفاوتی را برای او پیشنهاد می دهد.
 3. پنگوئن در اصل با سایت هایی که می خواهند به روش سئو کلاه سیاه و یا بک لینک خریدن در نتایج گوگل رتبه بیاورند ، آن ها را شناسایی و مقابله می کنند.
 4. این الگوریتم که پاندا نام دارد و از مهم ترین الگوریتم ها است ، به این شکل است ، متن و محتوا را بررسی می کند تا طبق نیاز کاربر باشد ، این الگوریتم بیشتر به دنبال این است که محتوا تکراری نباشد ، با ارزش باشد ، طبق اساندارد باشد ، و نیاز کاربر را برطرف کند.
 5. الگوریتم اولویت با موبایل ، اشاره به این دارد که باید سایت مورد نظر رسپانسیو باشد و رابط کاربری خوبی برا کاربران موبایل داشته باشد.
 6. این الگوریتم نیز همانند الگوریتم رنک برین است و در جهت درک و فهم عبارات کلیدی کاربر است ، تا نتایج مفهومی تر و نزدیکی را در گراف و سایر serp ها به او نشان دهد.
 7. الگوریتم تازگی محتوا در چگونه سئو یاد بگیریم بسیار مهم است ؛ به این شکل که الگوریتم به دنبال این است که محتوا ها ، مقاله ها ، صفحات و… اطلاعات بروزی داشته باشند و همواره اطلاعات آن مفید تر از قبل واقع شوند.
 8. الگوریتم bert شاه تمام الگوریتم های است ، این هوش مصنوعی گوگل است که تمام پروسه های این الگوریتم ها ، درک مطلب ، شناسایی لغات و… را انجام میدهد تا یک اَبَر موتور جستوجوگر را بسازد.

اولین قدم برای اینکه چگونه سئو یاد بگیریم یافتن کلمات کلیدی است !

خب شاید برای شما سوال باشد که منظور از کلمات کلیدی چیست و با آن چگونه سئو کار حرفه ای شویم؟ خب الگوریتم های موتور های جستوجو گر ، به شکلی است ، برای اینکه شما در سرچ و نتایج رتبه بگیرید ، website شما توسط خزندگان و الگوریتم ها مورد بررسی قرار میگیرد.

این بررسی شامل خواندن مقالات و محتوای site شما هم هست. با این تحلیل که نسبت به استاندار هایی که برای ارائه یک مقاله و یا محتوای خوب شما باید کلماتی را در آن جای داده باشید که کاربران آن را بیشتر سرچ میکنند و باعث ایجاد یک تعامل خوب در سایت شما شود. 

به عنوان مثال شما در گوگل سرچ میکنید که : آموزش سئو ! گوگل با بررسی site ها نسبت به کیوورد سرچ شده ، بررسی میکند که کدام وب سایت نزدیکترین کلمات کلیدی را در محتوای خود به کار برده. سپس آن را به کاربر نمایش میدهد. 

شما باید استاندارد های که در انتخاب کلید واژه ها مهم هستند حتما رعایت کنید که تعدادی از این نکات شامل :

 1. انتخاب کلمه از دید مخاطب 
 2. انتخاب کلمات طولانی تر پر سرچ
 3. جمع آوری لیستی از کلمات
 4. بررسی کیوورد های رقبا
 5. انتخاب کلمات کلیدی هدفمند
 6. بروزرسانی کلمات

از مهم ترین مراحل اینکه چگونه سئو یاد بگیریم انتخاب کیوورد های مناسب و هدفمند در محتوای site ما است. پس آن را جدی بگیریم.

بیشتر بخوانید : افزایش سرعت سایت ، رعایت این اصول برابر با افزایش لود سایت

چگونه سئو یاد بگیریم

تولید محتوا درست در چگونه سئو یاد بگیریم؟

شاید جدیدا واژه تولید محتوا زیاد به گوشتان خورده باشد. خوب این مهارت در هر کسی وجود ندارد که بتواند متنی و یا مقاله ای مفید و در تعداد کلمات بالا ، نسبت به یک سری استاندارد های موجود تولید کند. یکی از استاندارد های مهم که در پاراگراف قبل خواندید انتاخاب کلید واژه بود. اما جای دادن آن در متن مورد نظر طبق استاندارد های موتور های جست و جو گر واقعا کار سخت و زمانبر است.

اما با رعایت یکسری اصول شما هم میتوانید محتوا های seo  شده خوبی بنویسید تا در افزایش بازدید سایت خود تاثیر زیادی ایجاد کرده باشید. اصول به شرح زیر است :

 1. ساخت مخاطب و کاربر خود
 2. شناسایی و بررسی کیوورد ها
 3. استفاده از جمله بندی های کوتاه
 4. رعایت اصول نگارشی
 5. استفاده از عنوان های جذاب
 6. رعایت تگ های مورد نظر h1 h2 h3 نسبت به کیوورد و اولویت 
 7. رعایت استاندارد و الگوریتم های گوگل
 8. با انواع محتوا های مختلف آشنا شوید.
 9. به هیچ عنوان از متن کپی استفاده نکنید!!!
 10. ایده پردازی و خلاقیت
 11. از موضوع و کیوورد خود خارج نشوید
 12. استفاده بجا و تعداد مناسب از کیوورد ها
چگونه سئو یاد بگیریم9

مرحله بعدی در چگونه سئو یاد بگیریم ، معرفی سایت به google search console

شاید برای برخی سوال باشد search console چیست و چه کاربردی دارد؟ در ادامه آموزش سئو به شما این ابزار معروف را معرفی خواهیم کرد.

google search console یکی از معروف ترین ابزار های رایگان ارائه شده در جهت آنالیز و ریکویست ایندکسینگ توسط گوگل است. اولین مورد حائز اهمیت ، معرفی site خود به این ابزار این است که ، به شما یک نمودار از تمام اتفاقات ، کلیک ها ، بازدید ها ، ارور ها ، نرخ رشد ، ارور ها و … به شما نشان میدهد. با داشتن این اطلاعات می توانید نظارت بیشتر ، بهتر ، استراتژیک تر و دقیق به سئو سایت خود داشته باشید.

دومین موضوع این است که شما می توانید با اضافه کردن هر تعداد مقاله ، فقط با دادن لینک صفحه مربوطه و ریکوئست دادن آن به سرچ کنسول ، اختصاصی ، منتشر شدن و اتمام مقاله خود را بدهید. با این کار صفحه مورد نظر شما هم زود تر و هم با اصول قوی تر در نتایج سرچ به کاربران نشان داده می شود.

سومین مورد ، دریافت اطلاعات در مورد چگونگی راه یابی کاربر و اتفاق های قبل و بعد ورود به website شما است. در واقع سرچ کنسول نموداری از تمام اطلاعات ، لینک های داخلی و خارجی راه یافته به وب شما ، نرخ کلیک و بازدید قبل و بعد آن و اطلاعات مربوطه دیگر ، به شما میدهد تا با استراتژی ریختن قوی به رشد وب خود کمک کنید.

و چهارمین مورد ، درخواست ، ایندکسینگ و دیدن نرخ آن توسط crawler ها! خب در مورد کرولر ها یا همان خزنده های گوگل اگر یک توضیح کوچکی داشته باشیم به این صورت میشود که : ربات های اتوماتیکی هستند که سایت شما را ایندکس میکنند و تمام آیتم های لینک دار و تمام لینک های موجود دیگری که از website شما خارج و یا به آن وارد میشود را مورد بررسی قرار میدهند. همچنین از وظایف دیگر آن ها بررسی محتوای درون سایت و ارزش گذاری آن برای کرول شدن و افزایش رتبه است.

چگونه سئو یاد بگیریم13

طراحی و دیزاین سایت طبق اصول سئو

تاثیر طراحی دیزاین site در سئو چیست و چگونه کار می کند؟ این سوالی است که با خواندن عنوان این پاراگراف در شما ایجاد شد.

اگر قصد افزایش رشد seo site خود را دارید ، باید با روح و روان مخاطب خود بازی کنید تا در website شما گرفتار شود. نه با روش های مسخره و منسوخ شده. بلکه با بردن دل کاربر خود! بله باید در طراحی و استایل دهی website خود به خوبی کار کنید تا کاربر از آن لذت ببرد و حتی اگر هنوز محتوایی نخوانده از شکل و شمایل سایت شما حساب ببرد. برای درک بهتر شما مواردی از دیزاین سایت آمده تا چگونه سئو یاد بگیریم :

 1. استفاده از روان شناسی رنگ
 2. استفاده از آیتم های بزرگ با متن های کوتاه و جذاب
 3. معرفی محصولات و یا خدمات در قالب اسلایدر
 4. استفاده از گیف انیمیشن ها 
 5. استفاده از آیکون های دو بعدی یا سه بعدی جذاب
 6. استفاده از وکتور ها و ایلاستریشن ها
 7. جا گذاری المان ها و آیتم ها در مکان مناسب و فاصله های استاندار
 8. طراحی صفحات خلوت اما جذاب
 9. استفاده از رنگ ها آرام بخش در مقالات
 10. و …

برای اینکه یک سایت جذاب داشته باشید باید با تکرار و ایجاد چالش ، بهترین تمپلیت مورد نظر و سئو شده با خرج خلاقیت خلق کنید تا کاربران جذب دیزاین سایت شما شوند.

بیشتر بخوانید : مشاوره سئو، خدمات مشاوره سئو بصورت کاملا تخصصی

چگونه سئو یاد بگیریم16

UI و UX خوب از مراحل مهم آموزش سئو و چگونه سئو یاد بگیریم

از مهم ترین اصول سئو و الگوریتم های موتور های جستو جو گر ، داشتن رابط کاربری آسان و راحت است. اگر بخواهیم توضیح کوتاهی در این مورد داشته باشیم تا چگونه سئو کار حرفه ای شویم میتوانیم هر کدام به صورت جدا در زیر این متن توضیح دهیم :

UX : که مخفف User Experience است. به معنای طراحی و تجربه کاربری آسان است. اینکه آیتم ها در کجا و چه مکان هایی باشند و در چه زمان و جایی دیده شوند ، همه از جنبه های UX است. البته از طریق UX ما نسبت به جایدهی المان ها در مکان های مختلف ، اگر این جایگذاری ها هدفمند باشند ، میتوانند کاربر را به نقطه و یا صفحه دلخواه ما هدایت کند که یک جنبه روانشناختی است.

UI : که مخفف User Interface است ، به معنی طراحی رابط کاربری است. در این حالت شما المان های موجود در صفحه خود را که از طریق تجربه کاربری ایجاد شده ، استایل دهی میکنید. این کار همان کار های گرافیکی این آیتم ها است. به عنوان مثال آیتم مورد نظر چه رنگی باشد و از چجور اشکال هندسی ساخته شده باشد. و یا اینکه بنر تبلیغاتی مورد نظر در چه سایزی باشد و عوامل گرافیک داخل آن چه شکلی باشند؟ 

اما به طور کلی با کنار هم قرار گرفتن هر دوی این موارد یعنی ، UI و UX در کنار هم ، رشد چشم گیری را خواهیم دید و می توان این مرحله را از قسمت های مهم اینکه چگونه سئو یاد بگیریم دانست.

چگونه سئو یاد بگیریم5

برای تاثیر خوب در سئو ، از هاست خوب استفاده کنید!

بخشی که گاهی اوقات افراد طراح سود جو برای سود بیشتر و یا برخی افراد برای صرفه جویی در هزینه از آن آسان عبور میکردند ، حال اگر طبق استاندارد های seo پیش نرود برای ما دردسر ساز خواهد بود. سوالی که پیش می آید این است که اولویت های مربوطه و تاثیر انتخاب هاست در سئو چیست و چگونه کار می کند :

 1. تهیه هاست اختصاصی
 2. دوام و قدرت بالا در برابر حملات ddos
 3. بالا بودن سرعت هاست
 4. بالا بودن up time هاست
 5. بالا بودن پهنای باند
 6. آنلاین بودن همیشگی هاست
 7. داشتن مشخصات فنی بالا سرور ها
 8. نزدیک بودن سرور به کشور افراد سرچ کننده
 9. استفاده از هاست هایی با پلن حجمی بالا و متناسب

شما دوست عزیزی که این مقاله را میخوانید ، حتما حواستون باشه هاست مناسب و طبق استاندارد ها گفته شده برای سایت خود تهیه کنید و حتما این مورد را ، در اصول اینکه چگونه سئو یاد بگیریم یادداشت کنید.

چگونه سئو یاد بگیریم4

با بهینه سازی رسانه ها چگونه سئوکار حرفه ای شویم؟

همانطور که آشکار است ، حرف از بهینه کردن آمده. حال بهینه سازی رسانه چیست؟ آیا اصلا بهینه سازی رسانه ها از مراحل چگونه سئو یاد بگیریم است؟

منظور از بهینه سازی رسانه ، استفاده از تصاویر ، ویدیو ها ، انیمشین ها و … است که کیفیت خوب و حجم بسیار پایینی داشته باشند. 

هنگام بازدید و ایندکس کردن صفحات به دست کاربر و یا خزندگان گوگل ، آنها با باگیری رسانه های شما برخورد میکنند. برای اینکه هم از لحاظ روان شناسی و هم برای افزایش لود و سرعت سایت قدم خوبی برداشته باشیم. باید مدت زمان بارگیری اطلاعات و رسانه ها را برای مخاطبان کاهش دهیم.

بهترین راه کاهش این زمان ، کاهش حجم رسانه ها بدون افت کیفیت است. به عنوان مثال عکس های خود را با فوتوشاپ در هنگام خروجی گرفتن ، کافیست در تنظیمات خروجی عکس ، quality آن را نسبت به حجم مورد نظر کاهش دهیم. در نظر داشته باشید که باید برای عکس های درون site ، از عکس ها بزرگ و غیر کپی استفاده کنید تا با کاهش حجم آن دچار افت کیفیت نشوید. درضمن استاندارد حجم عکس ها برای آپلود 75 کیلوبایت است.

اپتیمایز کردن رسانه های دیگری مانند ویدیو ، پادکست ، انیمیشن و … نیز از مراحل مهم چگونه رو سایت سئو کار کنیم است. شما نیز برای این موراد از برنامه ها و وب website ها کاهش حجم فایل استفاده کنید.

این را در نظر داشته باشید که کیفیت را فدای کمیت نکنید و کاربر های خوب هم افرادی هستند که محتوای ارزشمند و با کیفیت را تجربه کنند. پس همواره این مرحله با بهترین استاندارد ها انجام دهید. 

چگونه سئو یاد بگیریم؟ کد های بک اند سایت خود را بهینه کنید

بک اند یا (back end) به کد های مربوطه به برنامه نویسی و فراخوانی های پشت ماجرا است. شما با بهینه کردن این کد های میتوانید افزایش لود site خوبی را به کاربران مراجعه کننده به سایت خود تقدیم کنید. اما تاثیر اپتیمایز کردن کد های وب در سئو چیست و چگونه کار می کند؟

همواره طراحان سایت و یا کد نویسان ، برای اینکه در هنگام طراحی و ساخت رابط کاربری و یا الگوریتم های مربوطه در حین کد نویسی دچار سردگمی نشوند ، فاصله و کد های اضافی خواسته یا ناخواسته وارد بینا بین کد های میشود. در حین فراخوانی اطلاعات از سمت کاربر و سرور ، هاست و سرور مورد نظر در حال پردازش تک به تک خطوط ، کارکتر ها (با اسپیس یا بدون اسپیس) و نمایش نتایج مروبطه است.

در حین انجام هر یک از ملاک های بالا ، سرور پردازشگر یک مکث کوتاهی دارد که با جمع کردن این مکث های که اصلا به میکرو ثانیه هم نمیرسند ، به ثانیه های متوالی زیادی خواهیم رسید !!! (قطره قطره جمع گردد ، وانگهی دریا شود)

حال شما برای اینکه ثانیه هار ار از بین ببرید باید کد های وب خود را بهینه یا minify کنید ، تا در حین بارگذاری سایت ، شاهد کاهش 20 تا 30 درصدی مدت زمان انتظار برای لود شوید. در این قسمت ، مبحث دیگری را در مورد اینکه چگونه سئو یاد بگیریم به لیست خود اضافه کردیم ، اما بهتر است که مورد را به یک فرد مسلط به کد نویسی website انجام دهد تا در آینده به مشکل نخورید.

چگونه سئو یاد بگیریم7
رسپانسیو چیست و با آن چگونه روی سئو سایت کار کنیم؟

با افزایش کاربرانی که در موتور های جستو جو ، با دستگاه های مختلفی که صفحه نمایش هایی در اندازه های متفاوتی دارند ، گوگل در سال 2015 اعلام کرد ، تا هر site که از اصو واکنشگرایی یا همان رسپانسیو در سایت خود بهره مند نیست ، به مرور زمان به نایج پایین تر هدایت شده و حتی حذف میشود. اما برای اینکه به سوال با رسپانسیو کردن site چگونه سئو یاد بگیریم پاسخ داده باشیم باید متن زیر با دقت بخوانید.

خود شما ، بله خود شما هم اکنون ممکن است که این سفحه از وب ما را در گوشی همراه خود در حال مطالع هستید. آیا این صفحه در لپتاب و یا کامپیوتر هم مشاهده کرده اید؟ کافیست تا فقط امتحا کنید تا ببینید که آیا آیتم ها و المان بهم ریختند یا خیر. مسملا که جواب خیر است.

شما برای اینکه یک رابط و تجربه کاربری (UX) خوبی به کاربر خود تقدیم کرده باشید ، باید تمام صفحات و المان ها و آیتم های موجود در آن ، برای صفحه نمایش ها در ابعاد مختلف ، بهینه شده باشند. اسم این بهینه سازی همانطور که قبلا گفتیم رسپانسیو یا واکنشگرا بودن website است. 

حتما این را در نظر داشته باشید که برای یادگیری و آموزش سئو ، باید مقدار معقولی هم طراحی سایت بلد باشید تا بتوانید این مورد مهم در حین طراحی صفحات seo شده اعمال کنید.

 

چگونه سئو یاد بگیریم1

بک لینک یکی از روش های افزایش نرخ سئو

لینک سازی در فضای مجازی ، یکی از سر و صدا ترین مباحث و مراحل چگونه سئو یاد بگیریم است. به طور کلی لینک ها به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم میشوند و هانطور که از اسمشان پیداست ، لینک های داخلی لینک هایی هستند که به صفحات و نوشته های درون یک همان سایت منتقل میشوند. و لینک ای خارجی لینک هایی هستند که ازآن وب  به وب دیگری هدایت می شوند.

اما به طور کلی این لینک ها حال یا بصورت انکر تکست (anchor text) است ، یا به صورت یک آیتم شکل دار و یا به صورت تصویر و در قالب رسانه ها است.

این لیک سازی باید طبق یکی از بزرگترین الگوریتم های گوگل ، یعنی الگوریتم پنگوئن انجام شود و همواره از طریق ابزار search console بک لینک های داخلی و خارجی سایت خود را از نظر ، تعداد ، سایت ها مربوطه ، یا اسپم نبودن آنها ، مخرب نبودن آنها و … مورد بررسی قرار داد.

در واقع الگوریتم پنگوئن با بررسی بک لینک های داخلی و خارجی site ، طبق ساختار و نسبت به محتوای صفحات ارتباط داده ، به آن صفحات  و website امتیاز میدهد.

چگونه سئو یاد بگیریم2
رپورتاژ آگهی یکی از مهم ترین مراحل چگونه سئو یاد بگیریم.

رپورتاژ آگهی یکی از روش های خوب در افزایش و رشد seo است. البته این هم حائز اهمیت است که رپورتاژ یکی از عوامل بک لینک خارجی است. در واقع با استفاده از رپورتاژ شما یک پیامی و یا  هدفی را که نسبت به مخاطبان خود دارید را ، به صورت یک پیام و یا مقاله خبری در سایت های مربوطه مورد نظر درج می کنید.

اصول ساخت یک رپورتاژ خوب ، همانند استاندارد ها و اصول نوشتن یک محتوای خوب است. که باید در آن کیوورد ها به بهترین نحو با رساندن یک خبر و مفهوم کامل به  کاربر صورت بگیرد. نقطه قوت این کار دیده شدن سریع است. شما با پرداخت مبلغ مورد نظر و تعیین شه website مورد میتوانید یک رپورتاژ در سایت هدف ایجاد کنید.

پاسخ به سوال مزایا و تاثیر رپورتاژ آگهی در سئو چیست و چگونه کار می کند به شکل زیر است :

 1. برند سازی 
 2. افزایش اعتبار
 3. بیشتر دیده شدن
 4. تاثیر چشمگیر در سئو
 5. مناسب برای همه
چگونه سئو یاد بگیریم6

برای داشتن seo خوب اسپم اسکور سایت خود را کاهش دهید!

مهم ترین سوالی که در شما پیش آمده این است که اصلا spam score چیست و با آن چگونه میتوانیم سئو یادبگیریم؟ خب spam به معنی هرزنامه و یا فعالیتها و کار های مستمری است که رد سایت شما و یا حتی در شبکه های اجتماعی ایجاد می شود. حال spam score چیست و اصلا به چه دردری میخورد؟

اسپم اسکور به امتیاز هایی گفته میشود که طبق فعالیت های هرزنامه ای و تکرار شونده ای است که از وب شما جمع آوری شده. که اگر میزان امتیاز بالا رود ، website شما پنالتی خواهد شد. حال روند و کار اسپم اسکور چیست و با آن چگونه سئو یاد بگیریم.

اطلاعات اسپم اسکور توسط وب سایت moz جمع آوری و مورد بررسی قرار داده میشود. این اطلاعات از فیلتری 27 فاکتوره عبور میکند و امتیاز اسپم اسکور شما مشخص می شود. به عنوان مثال 5 مورد از این فاکتور ها به شرح زیر است :

 1. استفاده شدن از دامنه عجیب و غیر کاربردی
 2. پایین بودن تعداد صفحات و حتی ایجاد نشدن برگه های جدید
 3. کوتاه نبودن نام دامنه
 4. نداشتن گواهینامه ssl
 5. نداشتن بک لینک های طبیعی
 6. نبودن اطلاعات سایت در گوگل تگ منیجر

همواره این را دز ظر داشته باشی که حداقل مدت زمان ارائه این امتیاز توسط website moz هر یک ماه یکبار است.

چگونه سئو یاد بگیریم14
چگونه سئو کار حرفه ای شویم؟ با تحلیل و آنالیز سایت خود و رقبا!!!

تمام اصول و اولویت هایی که تا الان در جهت پاسخ به سوال اینکه چگونه سئو یاد بگیریم بوده است. یادگیری این مهارت های مربوطه و حتی پیشرفته تر آنها نیاز است که شما یک آنالیز کلی داشته باشید. شما باید تمامی الگوریتم ها و استاندارد های موجود را بشناسید و طبق آن ها تحلیل خود را از طریق ابزار های مربوطه و یا حتی بصورت دستی و مستقیم ، شروع کنید.

از مهم ترین روش های مرسوم که در جهت اینکه چگونه سئو کار حرفه ای شویم است ع این ات که شما site خود و رقبا خود را در این زمنیه فعالیت خود بشناسید ، آنالیز کنید ، تحلیل کنید و طبق اصولی که در بالا از آنها نامبرده شد برای افزایش و بهبود seo سایت استفاده کنید.

یکی از ابزار های معروف که برای تست سرعت و ریدایرکت ها است ، ابزار Gtmetrix است که در آن ، شما به اطلاعاتی نظیز سرعت لود ، ریدایرکت ها و … را ، با وارد کردن آدرس کامل url در دسترس دارید. این اطلاعات ، موراد ساده نیستند و حتی بسیار ریز نکته و خرده اطلاعاتی دارند که میتوانید تک به تک آن ها را برای داشتن یک سئو خوب مورد بررسی و تحلیل با سایت رقبا خود قرار دهید.

چگونه سئو یاد بگیریم3

آخرین مرحله از سئو چیست و چگونه کار می کند؟

سوشیال مدیا ها از پر و پاقرص ترین برنامه ها و شبکه های موجود در بین افراد است. به عنوان مثال اینستاگرام که از پر بازدید ترین آنها بحساب می آید ، میتواند به عنوان یک عامل بسیار قوی در seo سایت شما باشد. یا در مواردی میتواند یک مارکتینگ برای شما بحساب بیاید و بتوانید از آن هم برای کسب درآمد بالایی استفاده کنید.

شبکه های اجتماعی زیر میتواند عامل مهمی برای seo بحساب بیایند :

 1. instagram
 2. linkedin
 3. facebook
 4. twiter
 5. pinterest
 6. youtube

با پیش رفتن شبکه اجتماعی شما طبق اصول سئو  و خود سوشیال مدیا ، میتوانید بازده بسیار بالایی را از آن در seo وب خدود در کوتا و بلند مدت مشاهده کنید

در صورت تمایل برای مشاوره seo یا حتی ارائه خدما تمربوطه در حوضه سئو و سوشیال مدیا ، میتوانید با تیم پویا وب در ترباط باشید. تیم پویا وب با داشتن سابقه بیشینه در حوضه دیجیتال مارکتینگ ، یک قدم از سایر رقبا جلو تر است.

از همراهی شما تا خر این مقاله از شما سپاسگذاریم

تماس با پویا وب

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook

دیدگاه ها بسته شده است

آژانس طراحی سایت پویا وب با طراحی وب سايت حرفه‌ای و طراحی فروشگاه اینترنتی بيش از پانصد شرکت و ميزبانی بيش از هزار وب سايت، فعاليت رسمی خود را از تابستان سال 1395 آغاز کرده و همواره می‌کوشد خدمات خود را با بالاترين کيفيت ممکن و با بهره‌گيری از جدیدترین متدها به شما ارائه دهد.