افزایش سرعت سایت، آموزش بالا بردن سرعت لود

افزایش سرعت سایت ، یکی از مهم ترین عواملی است که باید در هر سایتی برای افزایش بازدید سایت و سئو خوب آن انجام شود. اگر شما صاحب بیزینسی هستید که در حوضه سایت هم فعالیت دارد ، باید برای اینکه یک سئو خوبی برای وبسایت خود رقم زنید ، به فکر افزایش سرعت سایت خود باشید. افزایش سرعت سایت به طور خلاصه وار و کاربر بینانه، همان مدت زمان لود و بارگذاری صفحات ، عکس ها ، نوشته ها و … در سایت میباشد هر چقدر مدت زمان این لود و بارگذاری را کمتر کنید ، به افزایش لود سایت و به طور مستیقیم بر روی سئو و افزایش بازدید سایت خود کمک کرده اید.

اگر این مدت زمان کوتاه تر باشد ، کاربر از لحاظ ذهنی روانی ، به ماندن در وب سایت ترغیب میشود زیرا کابران از معطل ماندن بیزار هستند. هر چند مقداری از این سرعت هم به سرعت ترافیک اینترنت خودشان بستگی دارد اما بر ما واجب است که از این بابت برای افراد کم نگذاریم.

برای این مسئله چند فاکتور واجب و چند فاکتور اختیاری داریم که در ادامه میخواهیم به تمام آنها بپردازیم. بهینه سازی عکس ها ، بهینه سازی کد های سایت ، کش کردن سایت و …  و هیمنطور استفاده از قالب های سبکتر ، استفاده از cdn  ، کم کردن ریدایرکت ها، از مورادی که هستند که جلوتر به آنها خواهیم پرداخت در ادامه با همراه باشید.

پادکست :

افزایش سرعت سایت

سر فصل ها :

پادکست مقاله

سرعت سایت

تست لود سایت جهت افزایش سرعت سایت

شما در اولین قدم بایستی سرعت لود یا همان بارگذاری سایت خود را چک کنید تا از این بابت مطمعن شوید که آیا اصلا سایتتان نیاز به افزایش سرعت لود دارد یا خیر در زیر تعدادی ابزار سنجش سرعت سایت را نام برده ایم.

Gtmetrix : جی تی متریکس معروفترین ابزار و سایت جهت تست سرعت لود است و کلی امکانات دارد که میتوانید دلیل کندی سایت خود را در آن بررسی و شروع به برطف کردن آنها در وبسایت خود کنید. از نظر ما برای سنجش سرعت سایت از جی تی متریکس استفاده کنید.

website speed test : اگه وبسایتتون وردپرسی هستش میتونید از این ابزار جهت دریافت تمام موارد اعم از ، سرعت سایت ، تعداد کلیک و … را دریافت و بررسی کنید.

page speed insight : این یک ابزار از گوگل است که سرعت بارگذاری سایت را سنجیده و راه هایی برای افزایش سرعت آن ارائه میدهد.

شما همچنان میتوانید برای این کار از خدمات افزایش سرعت سایت تیم پویا وب بهره مند شوید برای اطلاعات بیشتر در ارتباط باشید.

بیشتر بخوانید : الگوریتم پاندا ، تاثیر الگوریتم پاندا در سئو چیست؟

 

افزایش لود سایت

چه معیار های را باید در افزایش لود سایت در نظر بگیریم؟

بعد از اینکه سایت خود را در سایت های سنجش سرعت تست کردیم ، نیاز است تا طبق معیار هایی که برای افزایش سرعت سایت است ، اقدام به بهینه سازی کنیم. معیار هایی که برای این کار در نظر گرفته شده است ، جهانی هستند و در بیشتر ابزار های تست سرعت و خود الگوریتم موتور های جستوجوگری چون گوگل ، مورد استفاده هستند. این معیارها به شرح زیر هستند.

 • Speed Index : SI
 • first contentful paint : FCP
 • Largest Contentful Paint : LCP
 • Time to Interactive : TTI
 • Total Blocking Time : TBT
 • Cumulative Layout Shift : CLS

به تریتب هر کدام از این معیار را برای شما معرفی خواهیم کرد تا بدانید ، کدام موارد از لود سایت است تا برای افزایش سرعت سایت اقدام کنید.

 • این معیار که si نام دارد در جهت این است که در چه مقدار زمانی ، تمام آیتم ها و المان های درون سایت به کاربر نشان داده می شود تا به مراحل دیگر از لود برسد.
 • معیار fcp به منظور این است که صفحه مورد نظر علائمی را در جهت نشان دادن لود سایت به شما و کاربر ارائه دهد. از معنی کردن آن هم واضح است که می شود ، اولین محتوای به تصویر کشده. یعنی مواردی که در اولین لحظه از لود به کاربر ارائه داده می شود تا نشان دهد سایت در حال لود است.
افزایش لود سایت
 • Lcp در افزایش لود سایت یک استراتژی است. و به معنی اولین محتوا ها و ایتم های سنگین و بزرگی است که در اول سایت ، به نمایش گذاشته می شود. این محتوا و آیتم ها می تواند ، تصاویر و یا بنر ها بزرگی در سایت باشد.
 • معیار بعدی که tti نام دارد ، به معنی این است که سایت شما در چه مدت زمانی ، با کاربر ارتباط و تعامل برقرار می کند. به عنوان مثال آیتم هایی که در سایت وجود دارند باید به کلیک کاربر واکنش نشان دهند.
 • معیار tbt در افزایش لود سایت ، تاثیر خیلی مهمی دارد، تی بی تی به معنی مجموع زمان هایی است که در آن رندر گیری محتوا و ایتم های سایت برای کاربر ، بلاک و مسدود شده اند و در نتیجه روی لود کلی سایت تاثیر گذار است.
 • این معیار که cls نام دارد بیشتر برای تجربه کاربری بهتر بوده است ، و به این معنی است که وب سایت مورد نظر ما در حین لود ، آیتم های آن چه میزان ، و در چه مدت زمانی جابجا و تغییر مکان در آن صورت گرفته است. این معیار از صورت گرفتن fcp تا شکل گیری tti محاسبه می شود.

در نظر داشته باشید که به غیر از این 6 معیار مهم در افزایش لود سایت ، معیار های دیگری در این ماجرا دخیل هستند؛ که در این مقاله گنجایش توضیح آن ها را ندارد. از طرفی تمام این معیار ها بیشتر بر حسب زمان و نسبت به فعالیتی که برای آن تعیین شده هستند. بهینه سازی هر یک از این موراد تاثیر بسیاری زیاد در افزایش لود سایت دارد.

جی تی متریکس

بهینه سازی کنید تا افزایش سرعت سایت داشته باشید.

 بهینه سازی در سایت به چندین دسته تقسیم میشوند که در زیر به تمام آنها خواهیم پرداخت.

بهینه سازی تصاویر: بهینه سازی تصاویر یا همان اپتیمایز تصاویر، به معنی کم کردن حجم تصاویر برای دانلود و لود سریع سایت میباشد. هر چقدر حجم تصاویر ، وکتور ها ، ایلاستریشن ها و حتی ویدیو های گیف و انیمیشن های داخل سایت از حجم کمتری برخوددار باشند در طول بازدید از صفحات، حجم کمتری برای بارگیری و نمایش آن استفاده میشود.

از این رو حجم هر چقدر کم باشد سرعت بارگیری بیشتر و در افزایش سرعت سایت به ما کمک زیادی میکند. برای اینکار شما هم در سایت ها cms  شخصی و هم وردپرسی قبل از آپلود در هاست ، از طریق فوتوشاپ و ابزار های دیگر میتوانید حجم آن را کاهش دهید. ولی برای بعد آپلود هم میتوانید در سایت های وردپرسی از پلاگین های مخصوص این کار استفاده کنین.

بهینه سازی کد های html , css , javascrip: در این حالت همیشه در طول کد هایی که برنامه نویس برای ساخت صفحات و قالب سایت مینویسد ، به طور معمول برای اینکه خودش در طول کد نویسی و یا در صورت نیاز برای تغییرات دستی کد ها دچارمشکلی نشود ، در بین کد ها فواصلی ایجاد میکند.

این فواصل در طول درخواست کاربر از سرور برای نشان دادن برگه ای ، به طور معمول بین 20 تا 30 درصد افت سرعت دارد. در نتیجه باید کد های مربوطه را minify  کنیم. با بهینه سازی یا مینی فای کردن این کد ها عملا بین همان 20 تا 30 درصد افزایش سرعت سایت خواهیم داشت.

افزایش سرعت بالای سایت

کش کردن برای افزایش لود سایت !!!

کش کردن به دو روش cashe pages و browes cashe صورت میگیرد در ادامه به هردو خواهیم پرداخت.

کش کردن صفحات: در این باید به این صورت بگویم که، یک کاربر را تصور کنید که صفحه ای در وبسایت شما سرچ میکند و در انتظار لود آن میباشد. در پشت صحنه ، کاربر با انتخاب صفحه درخواست خود را به سرور شما فرستاده و برنامه ای توسط کد های php  نوشته شده باید دستورات خواسته شده اجرا شوند. این برنامه به طور مداوم با هر درخواست سرور را برای هر کاربر به کار می اندازد که تمام اطلاعات موجود و خواسته شده بارگیری و بارگذاری کند.

با این کار هم حافظه و cpu  سرور هاست اشغال میوشد و هم سرعت لود پایین می آید. برای افزایش سرعت سایت به روش کش پیج ، توسط کد ها و ابزار های مربوطه یک پوشه در هاست شما ایجاد میوشد و یک نسخه نمایشی و پشتیبان توسط بَک اِند ها ساخته میشود. بدین ترتیب با هر سرچ و درخواست توسط از سرور شما دیگر هیچ محاسبات و بارگذاری صورت نمیگرد و فقط صفحه کش شده نمایش داده میشود.

کش کردن مرورگر: در این حالت دقیقا همین کار بالا اما به این صورت که ، اطلاعات در خود مرورگر کش میشوند به عنوان مثال اگر شما به قسمت تنظیمات و history مرورگر روید میتوانید تاریخچه سرچ و خود را ببینید.

سیستم و الگوریتم خود مرورگر ها به این صورت است هنگام نمایش صفحات وب با دریافت اطلاعات مربوطه ، آنها را در صورت داشتن کد مربوطه در ساختار سایت ، آن را در کش خود نگه داری میکند و به در رفرش و یا سرچ بعدی به شما نشان میدهد.

افزونه راکت

افزونه راکت استفاده کنید ، افزایش لود سایت رو حس می کنی؟

اگر شما از سایت های وردپرسی استفاده میکنید ، میتوانید برای کوتاه کردن کار خود و همچنین اصولی پیش رفتن آن در جهت افزایش سرعت سایت ، از افزونه wp rocket استفاده کنید افزونه wp rocket یک پلاگین کامل برای بهینه سازی کد های html , css , javascript است. همچنان میتوانید برای کش کردن سایت از افزونه راکت استفاده کنید.

در برخی موارد هم برای لیزی لود های ساده عکس ها و برخی رسانه ها میتوانید از این پلاگین استافده کنید شما برای بهره مندی از خدمات افزایش سرعت سایت همواره با تیم پویا وب در ارتباط باشید.

فقط با چند کلیک میتوانید بعد از نصب افزونه راکت تمام مواردی که بالا برای افزایش سرعت لود سایت گفته شد ، شروع به عمل کند و از تغییر بوجود آمده متحیر شوید. حتما بعد از هر اعمال در جهت افزایش لود سایت ، در GTmetrix همه چیز را چک کنید تا تغییرات ریز به ریز مورد مطالعه قرار دهید.

سنجش سزعت سایت

برای بالا بردن لود سایت تصاویر را lazy load کنید.

خب این روش یکی از روش های خیلی عادی و همه کاربره برای افزایش سرعت سایت است. شما با این حرکت نسبت به اسکرول و جایگاه در صفحه به محتوای تصویری و المان قابل لود نمایش یک الگوریتم ایجاد میکنید.

به این صورت که وقتی دارید سایت را لود میکنید ، در حین اسکرول به پایین صفحه اگر تصویر یا المان قابل لود و نمایش وجود داشته باشد ، بعد از رسیدن به آن بارگذاری با کمی تاخیر یا همان تنبل تر ، شروع شده  تا سایر المان و ساختار اصلی سایت لود شود.

با این کار مثل یه مدیریت کننده بارگیری کننده با مرورگر کاربر رفتار میشود زیرا عکس ها در حین دانلود شدن حجم ترافیک زیادی را اشغال میکند. ولی اگر اول ساختار ساخت و المان کلی به کاربر نشان داده شود حس بهتری به او میدهد ، تا اینکه با یک صفحه خالی معنی منتظر بماند تا صفحه کامل لود شود.

کاربر در این حالت از لحاظ روانی ، احتمال بیشتری دارد که در وبسایت بماند شما همچنین میتوانید برای بهره مندی از خدمات افزایش سرعت سایت با تیم پویا وب در ارتباط باشید.

تست سرعت سایت

آیا سنجش سرعت سایت تاثیری در لود سایت دارد؟

بزارید در این مورد شما را کامل آگاه کنم ببینید شما فقط با سنجش و برطرف کردن چالش ها بوجود آمده در حین سنجش میتوانید افزایش سرعت لود سایت داشته باشید. این سوال مثله این است که آیا میتوان آزمون یا امتحانی در مدرسه را میتوان بدون خواندن و مرور کردن کتاب درسی قبول شد یا خیر. خب معلومه که نه اصلا جای فکر نداره.

همواره یکی از نکات مهم قبولی در آزمونی مطالعه و تکرار و تمرین و برطرف کردن مشکل بوجود آمده در خود است. سنجش سرعت سایت هم همینطور هر چقدر این مطالعه و سنجش در جهت تلاش برای از بین بردن مواردی باعث کندی سایت میشود ، بیشتر باشد ، نتایج بهتری خواهید دید. سئو خوبی برای سایت خود میخواهید؟ سنجش سرعت سایت کنید

خدمات افزایش سرعت سایت

بهینه سازی جداول دیتابیس در افزایش لود سایت

در این روش جداول موجود در دیتابیس سایت خود را اپتیمایز میکنید تا افزایش سرعت سایت داشته باشید این موارد یکی از موارد دیگر است که توسط متخصص این زمینه باید انجام شود.

در خدمات افزایش سرعت سایت پویا وب میتوانید این مورد را با مشاور خود رد میان بگذارید تا در شیت کار خود قرار دهند. البته بدون گفتن هم چون متخصصین این زمنیه باید همیشه درحال آنالیز و سنجش سایت باشند ، متوجه این مورد میشوند و از خیلی قبل تر ترتیب آن را میدهند از روش های خوبی برای سئو و بهینه سازی هم بحساب می آید.

افزایش سرعت وبسایت
Cdn تهیه کن برای افزایش سرعت سایت عالیه !!

خب شاید تا بحال اسم سرور ها ابری به گوشتان نخورده باشد خب همینجا با همین هاست و سرور ها آشنا میشویم.

ببینید سایت شما به طور عادی از بسیار نقاط متفاوت زیادی سرچ میشه. به عنوان مثال اگه سرور هاست سایت شما در تهران باشه ، و سایت شما از استان های تبریز و مشهد و سیستان بلوچستان و حتی خارج از کشور سرچ و ایندکس بشه ، خب همه این استان ها به یک سرور در تهران وصل شدند. در اینجا اگر وبسایت شما بازدید زیادی در طول روز داشته باشد ، دچار پایین آمدن پهنای باند میشود یا در صورت زیاد شدن کاربر فعال زیاد در سایت ، دچار حمله دیداس (ddos) میشود. حال اگر cdn یا همان سرور ابری تهیه کنید ، در هر مرکز شبکه در مسیر یا هر استان ، یک سرور قرار میگیرد.

این سرور با نسخه برداری از سایت شما که سرور اصلی آن در تهران بود ، آن را در خود ذخیره میکند. از حالا به بعد از سرچی در استان های دیگر اتفاق بیفتد.دیگر به سسرور اصلی شما وصل نمیشود. بلکه از سرور ابری که در استان خودش است متصل میشود. این حرکت همانند حرکت کش کردن وبسیات است. به صورت سخت افزاری. در این حالت شما هم افزایش سرعت سایت خواهید داشت و هم کاهش حملات دیداس. Cdn  از معروفت ترین خدمات افزایش سرعت سایت است.

لود سایت

استفاده از آپارات و یا هاست دانلود برای افزایش سرعت سایت

حتما شما در سایت خود از پادکست ها ، ویدیو ها ، و یا همچنین سایر رسانه ها استفاده میکنید. خب اگر شما در سرور هاست خود که سرور اصلی است ، تمام رسانه های خود را آپلود کنید ، دچار کندی سرعت در لود سایت توسط کاربر میشوید. برای حل چنین مشکلی بایستی به روش های زیر عمل کنید.

تهیه هاست دانلود: در این حالت شما هاست مخصوص راسنه و دانلود تهیه میکنید. اطلاعات مورد نظر را در آن آپلود میکنید. حال برای نمایش ویدیو یا پادکست ها ، کافیست کد بک اند و یا لینک مخصوص آن را در المان مورد نظر کپی پیست کنید. حال افزایش سرعت سایت خوبی خواهی داشت.

این دو روش بالا یکی از بهترین روش های افزایش لود سایت و بهبود سئو سایت میباشد.

کمک گرفتن از سایت ها دیگر مانند آپاارت : در این حالت شما صفحه ای در این سایت ها بارگذاری ویدیو میسازید. ویدیو های مورد نظر خود درج و در آخر کد بک اند و یا لینک ویدیو را با المان مخصوص در سایت خود درج میکنید. بدین ترتیب فضایی در سایت شما اشغال و کندی در سایت بر اثر بارگذاری همزمان ویدیو در هاست نمیشود.

افزایش لود سایت

افزایش لود سایت با جایگزین قالبی سبکتر!

شما در سنجش سرعت سایت خود توسط جی تی متریکس ، از اطلاعات بسیار زیادی میتوانید استفاده کنی. اما در این اطلاعات اسمی از قالب برد نشده. قالب منحصر فقط کد نیست و حتی یکسری فعالیت ها پس زمینه در سایت که حتی لازم نیست فعال باشند ، بهصورت همیشه و دیفالت فعال هستند و یا کلا قالب سنگینی بحساب می آیند.

این کار روی سئو سایت تاثیر زیادی دارد. لزوما شما برای راه اندازی یک سایت شرکتی نباید از قالب هایی که برای فروشگاه ساز و ووکامرس استفاده میشود ، استفاده کنید. در طول کار در سایت وردپرسی خود سعی کنید بیشتر با صفحه ساز های جانبی کار کنید تا صفحه ساز قالب. قالب سنگین خود را حذف کنید و یک قالب سبکتر نصب کنید و از افزایش سرعت سایت خود لذت ببرید.

gtmetrix
بهتر شدن نتایج جی تی متریکس با کم کردن ریدایرکت ها!

شما در سایت همواره یا به صورت عمد یا نا خوداگاه در تنظیمات سایت خود مواردرا اعمال کرده اید. این موارد در عین گشت و گذار کاربر در وبسایت ، در حین باز کردن صفحه ای و یا کلیک بر روی لینکی ، باعث ریدایرکت شدن به صفحه یا برگه ای دیگر میشود. این کار ممکن در صفحه ای جدید ، پنجره ای جدید و یا حتی پیشفرض در پشت صحه اتفاق بیفتد و باعث کندی سایت شود. با کم کردن ریدایرکت ها به اندازه قابل توجهی سرعت سایت شما افزایش پیدا میکند. همواره این کار را به متخصصان این حوضه بسپارید.

سایت با اصول سئو

استفاده از خدمات مربوطه برای افزایش سرعت سایت !!!

میخواهیم تمام این روش هایی که در بالاتر گفته شد را ، هر کدام در صورت نیاز به صورت یکجا انجام دهیم. خب تمامی این کار ها ، برای اینکه به اصولی ترین حالت خود پیش رود و دچار مشکل نشوند. باید همواره بدست متخصصین طراحی سایت و سئو و بهینه سازی بدست گرفته شوند.این را در نظر  داشته باشید که برخی از این روش های نامبرده شده ، بسیار ساده و توان اعمال آن در خود دارنده سایت امکان پذراست. (در صورت داشتن دانش). اما در سایر موارد برای اینکه نسبت به الگوریتم های موجود ، این موارد پیش روند باید به دست متخصصین این حوضه سپرده شوند.

با این کار هم در زمان صرفه جویی میکنید ، و هم سریع به نتیجه مطلوب میرسید.

تیم پویا وب از شروع فعالیت خود در حوضه طراحی سایت ، سئو و بهینه سازی ، یکی از اولیت های خود افزایش سرعت سایت است. شما میتوانید برای این اقدام ، به دلیل بهتر و طبق استاندارد ها و الگوریتم افزایش لود سایت داشته باشید ، با این در ارتباط باشید.

از همراهی شما متشکریم

تماس با پویا وب

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook

دیدگاه ها بسته شده است

آژانس طراحی سایت پویا وب با طراحی وب سايت حرفه‌ای و طراحی فروشگاه اینترنتی بيش از پانصد شرکت و ميزبانی بيش از هزار وب سايت، فعاليت رسمی خود را از تابستان سال 1395 آغاز کرده و همواره می‌کوشد خدمات خود را با بالاترين کيفيت ممکن و با بهره‌گيری از جدیدترین متدها به شما ارائه دهد.

تماس با ما
من هاست خرید هاست مشهد بهترین هاست مشهد هاست ارزان مشهد هاست اقتصادی خرید هاست