افزایش بازدید سایت، راه های افزایش ورودی گوگل

چکیده مقاله

در این مقاله قصد داریم تا به موضوع جذاب افزایش بازدید سایت یا همون ترافیک سایت بپردازیم. افزایش بازدید سایت همونطور که از اسمش پیداست ، آماری به معنی ورودی ها و هر عاملی که باعث ماندن در سایت ، دیدن صفحات دیگر سایت ، مقالات و پست های سایت ، محصولات موجود در سایت ، گرافیک جذاب سایت و… که بر حسب زمان ماندن در آن صفحه و سایت هستش رو بازدید وبسایت میگن . حالا افزایش بازدید سایت چی هستش؟

 به تمام عوامل و کارهایی که در راستای ایجاد یک ترافیک مناسب برای بالا رفتن نرخ بازدید در یک وب سایت را افزایش بازدید سایت می گویند. دلیل این همه پیگیری برخی افراد برای بالا رفتن این آمار این هستش هر چقدر این آمار بیشتر و بهتر باشه مسلما افراد بیشتر به وب سایت ها میان و خب بقیه ماجرا بستگی به نوع سایت اشخاص داره. به عنوان مثال در سایت فروشگاهی افزایش فروش محصول ، در سایت شرکتی شناخته و دیده شدن خدمات محصولات ، در سایت مجله و خبری توان فروش باکس تبلیغاتی و … بیشتر افراد روش های مختلفی در این مسئله مهم و حیاتی میگن و توصیه میکنن. در ادامه این مقاله تمام روش های اصلی و اصولی که باعث افزایش این آمار برای وب سایت شما می شود را خواهیم گفت و انتظار میرود که تمام این مسائل باعث پیشرفت و رشد چشمگیر وب سایت و شما و در آخر نتیجه بسیار مثبت برای بیزینش شما داشته باشد با مقاله پویا وب همراه باشید.

پادکست مقاله

برای افزایش بازدید سایت و ورودی گوگل چه کار کنیم؟

1- ارتقا ظاهر و گرافیک سایت برای افزایش ورودی گوگل

اولین موردی که شما دارنده وب سایت باید در نظر داشته باشید این است که وب سایت شما باید ظاهری زیبا ، خلاقانه ، UI و UX عالی ، عکس های با کیفیت ، اسلایدر های خلاقانه ، تناسب رنگی و … باید کاملا رعایت شود تا با ورودی گوگل بهتری رو به رو شویم. با خودتون سوال میکنید چرا؟ 

خب شما یه فروشگاه زنجیره ای و یک سوپر مارکت رو تصور کنید. بله هر دو فروشنده هستند ولی خودتان به کدام بیشتر در نگاه اول ترغیب میشوید؟ دقیقا فروشگاه زنجیره ای چون این شرکت های با رنگ سازمانی و چیدمان محصولات خود در قفسه هایی منظم و فضایی و بزرگ و دانشین و مطبوع و همچنین سهولت بالا در خرید محصول بسیار تاثیر گذار تر از یک سوپر مارکت هستن. پس برای افزایش بازدید سایت و افزایش کلیک گوگل اولین قدم طراحی ایده آل و کاربر پسند آن است . با داشتن یک وب سایت با رابط کاربری آسان و زیبا برای کاربر میتوان گفت نصف مسیر را برداشته اید. حتما برای داشتن یک وب سایت عالی از نظر گرافیکی آن را به یک تیم متخصص در این زمینه بسپارید.

2- سئو و بهینه سازی سایت یک راه عالی در افزایش بازدید سایت در گوگل

سئو یکی از بزرگترین عوامل در رشد افزایش بازدید سایت است و خیلی بهتر از خرید بازدید گوگل می باشد .سئو یا (seo) که مخفف Search Engine Optimization هستش ، بعضا با این عبارت آشنایی دارین. در واقع سئو به مجموعه کار ها و وظایف و عملکرد هایی گفته می شود که باعث رتبه گرفتن و شناخته شدن بیشتر برای موتور جست و جو گوگل هستش که باعث نشان داده شدن صفحات وب شما در نتیاج اول یا همان صفحات اول میباشد. به صورت خلاصه برای افزایش بازدید سایت و افزایش ورودی گوگل باید به طور معمول سایت شما توسط یک سئو کار در دست کار باشد که سئو کار با در نظر گرفتن تمامی الگوریتم های جدید روز دنیا و آنالیز ها و تکنیکال ها و … یک سئو خوب برای وب سایت شما رقم بزند. حال سوال اینجاست که چه مقدار این کار تاثیر دارد؟ هماطور ک در اول پاراگرافی گفتیم یه سئو و بهینه سازی وب سایت ، مجوعه فعالیت هایی هستند که باعث افزایش بازدید گوگل و خود رتبه در گوگل میشود. پس هر چقدر این فعالیت های مستمر و مداوم باشد تاثیر افزایش کلیک گوگل بیشتر خواهد بود .

3- تهیه بک لینک می تونه تاثیر عالی بر افزایش ورودی گوگل سایتت بزاره !

خب میشه گفت یکی از روش های افزایش کلیک و ورودی گوگل تهیه بک لینک هستش که این امر به معنی ، تهیه لینک ها خروجی ها از طریق یکسری وب سایت های خارجی و ایرانی هستش. به طور معمول یک اما خب بک لینک ها خوب و بد دارند و اینکه چگونه و با چه اصول و استراتژی باید بک لینک تهیه کرد یک مقاله اختصاصی برای خود دارد. اما به طور خلاصه وار میتوان گفت بک لینک ها تعداد و زمان و وب سایت های متفاوت و زیادی دارند . 

برای افزایش بازدید سایت در گوگل شما باید به طریقی این عمل را تهیه و انجام دهید که ربات های گوگل این کار شما بر فاکتور های نمره منفی سئو قرار ندهد . به طور مثال از هر وب سایتی نباید بک لینک تهیه شود ، اگر شما سایت فروش قطعات کامپیوتری دارید بک لینک از یک سایت صنایع دستی کار عقلانی و درستی نیست. یا تعداد متداول این بک لینک ها اگر طبق الگوریتم ها و اصول نباشد ، به جای افزایش بازدید سایت میتواند ضربه ای بسیار بد برای سئو سایت شما داشته باشد. این امر یکی از عوامل سئو بحساب می آید.

4- رپورتاژ آگهی برای افزایش بازدید سایت و رتبه سایت عالیه

یکی دیگر از عوامل مهم و پر تاثیر در افزایش کلیک گوگل رپورتاژ آگهی است. خب منظور از رپوتاژ معرفی خود ، محصول ، خدمات ، خبر مهم و یا هر گونه تبلیغات در بستر یک نوع خبر در سایت های خبری ، کلیکی ، محتوایی و … را رپورتاژ می گویند. خب اما رپورتاژ همانطور که اول گفتیم یک عامل بسیار مهم و عالی جهت ایجاد یک سیل افزایش ورودی گوگل و یا از وبسایت های متفاوت است. اما چگونه؟ 

خب رپورتاژ ها سایت های معتبری هستند که در با یک تبلیغ و پیام و محتوای عالی جهت رپورتاژ ساخته و آن را به سایت مورد نظر تحویل داده و پرداخت مبلغ صورت میگیرد و در قالب یک صفحه خبری در سایت ها معتبر قرارداده میشود و هیچ گاه حذف نشده البته بستگی به نوع اون سایت دارد و رپورتاژی که شما تهیه کردید. این امر باعث دیده شدن محتوای مورد نظر در قالب یک خبر جدید در وب سایت مذکور میشود. رپورتاژ آگهی یکی دیگر از عوامل تکمیلی افزایش ورودی سایت و به عنوانی دیگر خرید بازدید سایت میباشد.

5- گوگل اَدوُردز و خرید بازدید سایت

گوگل اد وردز (google adwords) یکی از سرویس های معتبر گوگل میباشد که با پایه پرداخت ب ازای کلیک میباشد. به عنوانی دیگر منبعی برای خرید بازدید گوگل. در این روش شما با پرداخت مبلغی به این سرویس یک پیام ، محصول ، خدمات ، تبلیغ یا هر نوع پیامی که در جهت افزایش ورودی گوگل می باشد را تهیه کرده و مبلغ اعلام شده را در جهت تعداد کلیکی که از طرف کاربر به سایت شما دارد، پرداخت و نوع تبلیغ را انتخاب کرده و تایید میکنید. 

این مزایده به این شکل هست که شما هر چقدر نسبت به سختی کلمات کلیدی و دسته بندی خود در تبلیغات در مبلغی که برای گوگل ادز پیشنهاد میدید عمل میکند . پس اگر این کار را به صورت مدیریت نشده و بدون برنامه ریزی انجام دهید نه تنها نتیجه ای نخواهید دید بلکه فقط بودجه خود را دور میریزید. 

این را در نظر داشته باشید که پیام شما به صورت یک پاپ آپ یا تبلیغات تمام صفحه به کارابر در انواع وب سایت ها ، اَپ ها و سایر موارد نشان داده میشود و صرفا بازدید کننده زمانی بر روی آن کلیک میکند تا برای آن جذاب باشد. میتوان گفت یکی از عوامل سئوی خوب برای وب سایت میتواند باشد. البته رپورتاژ یا خرید بازدید سایت باید زمانی تهیه شود که شما لینک یک گوگل هستید و می خواهید جایگاه خود را حفظ کنید !!!

6- تولید محتوا و مقالات جذاب شگفت انگیزه

از رایج ترین کار هایی که اکثر دارندگان وب سایت از آن جهت افزایش کلیک گوگل و افزایش بازدید سایت در گوگل استفاده میکنند، تولید محتوای و مقاله هست. خب در این روش شما هر چقدر بیاید مقالات خوب و مفید و ارزشمندی برای کابران نسبت به کلمات کلیدی بورس در گوگل بسازید خیلی میتوانید در گوگل رتبه خوبی کسب کنید. 

همیشه محتوا ها باید متفاوت و کپی نباشه زیرا خزنده های گوگل یا همان ربات ها آن را از فاکتور منفی به حساب می آورند و باعث جلوگیری از پیشرفت سایت و نمره منفی در افزایش رتبه گوگل میشود . پس بهتر است که همیشه تولید محتوای و مقاله مستمر و جذابی داشته باشید که از خودتان باشد و برای مخاطب که وارد نوشته شما میشود از آن به خوبی بهره ببرد و زمان بیشتر در سایت بگذراند . این کار از وظایف یک سئو کار حرفه ای هستش که باید به روشی کاملا اصولی اون را جهت افزایش ورودی های گوگل میشه.

7- استفاده از رسانه ها در خرید بازدید برای سایت

از نظر گوگل ، مخاطب و یک سئو کار اگر یک میانگین هم بگیریم برای افزایش بازید سایت بهتر است همیشه از رد بیشتر صفحات سایت خود از رسانه هایی همچون ویدیو و پادکست استفده کنیم ، یکی از جذاب ترین حالات جذب مخاطب ویدیو هستش که حدود 80% جذب و درک و play کردن آن نسبت به سایر محتوا ها و رسانه هاست. این رسانه ویدیویی می تواند به هر شکلی باشد به عنوان مثال به شکل موشن گرافی ، تیزر تبلیغاتی ، مستندی کوتا یا حتی بلند ، معرفی محصول یا خدماتی ، آموزش و هر چیزی که بتواند در قالب یک ویدیو درباره آن محتوا تولید کرد یک روش بسیار جذاب به شمار می آید . 

و اما پادکست ، به نوبه خود جذابیت بسیاری زیادی دارد به طوری که بیشتر افراد اگر نتوانند همزام کاری را با دیدن یک ویدیو انجام دهند آن را به صورت یک فایل صوتی یا همان پادکست گوش میکنند. کار هایی که به طور معمول از یک سئو کار که خودش یا تیم محتوا سازی دارند از آن ها انتظار میرود.

8- بروز کردن نوشته ها و صفحات

حتما شمایی که دارنده وب سایت هستید ، در سایت خود صفحات متعددی و نوشته های بساری باید داشته باشید ، خب از نظر اینکه شما افزایش ورودی گوگل داشته باشید نیاز هستش که مطالب خودتون نسبت به محتوا و کلماتی کلیی که برای آن انتخاب کردید بروز باشند. 

بهتر است همیشه مطالب قدیمی خود را که بنظرتان و طبق آنالیز و تجربه ای که تازه کسب کردید آنها را بروز کنید تا همیشه در نتایج جست و جو در همان صدر صفحهات باشد زیرا بسیار تاثیر جامعی بر روی سئو کل سایت شما دارد. این کار را خود افراد هم میتوانند انجام دهند مثل سایر مواردی که گفته شد ولی نیاز است که این کار را هم برای اصولی بودن ماجرا و طبق الگوریتم ها پیش برود ، یک سئو کار انجام دهد تا افزایش بازدید سایت خوبی داشته باشید.

9- سرمایه گذاری در شبکه های اجتماعی برای خرید بازدید سایت

به جرئت میتوان گفت که پر بازدید ترین فضای دنیا ، فضای مجازی در شبکه های اجتماعی هستند ، و خب سرمایه گذاری در این شبکه های اجتماعی برد بسیار بزرگی هستش. اینستاگرام مارکتینگ یکی از این گزینه های بزرگ هستش که به شخصه میتوان بسیاری از لینک ها افزایش ورودی گوگل را شامل شد. صد در صد خود شما هم در طول روز در این ابر اپلیکشین گذری دارید . 

اگر چند پیج کاری را سر بزنید و یا فقط در آمد و بیزینس های پول زا را نگا کنید متوجه این حرف می شوید ، افراد وقت بسیار زیادی را در فضای مجازی می گذرانند و هر چقدر بتونید شما هم وقت بیشتری برای تولید محتوا و مدیریت عالی بر پیج خود داشته باشید صد در صد افزایش ورودی و افزایش بازدید در سایت خود خواهید داشت. این کار را برای قوی شروع شدن و پیشرفت خوب بهتر است یک ادمین این کار را انجام دهد تا پیج به صورت اصولی رشد کند و تاثیر بالا بر روی وب سایت شما داشته باشد.

10- ارائه خدمات یا آموزش ارزشمند

در قرنی که هستیم افراد بیشتر از قبل به دنبال ذکسب علم و یا بهره مندی از منابع سود آور هستند. این میتواند خود به تنهایی یک عامل افزایش بازدید سایت در گوگل باشد. شما با ارائه یکسری از خدمات خود به عنوان هدیه برای جذب مخاطب و یا تولید محتوای آموزشی ارزشمند که باعث شود که مخاطب در سرچ و جست و جویی که داشته از آن آموزش بهره مند شده و با تیم سازنده آن َانا شود تاثیر بسیاری زیادی برای دوبراه برگشتن کاربر و افزایش بازدی سایت دارد.

هر چقدر بتوانید محتوا و آموزش های ارزشمند تری و یا خدماتی که در  حوضه کاری خودتان هستند یا حتی شده تخفیف و محصولی را به ماطب دهید باعث جذب خود او شده ای که هیچ بلکه معرفی شدن بین افراد دیگر و به اشتراک گذاشتن هم می شوید.

11- ایجاد صحیح دسته بندی و برچسب برای افزایش بازدید سایت

در اکثر سیات ها همیشه دسته بندی هایی وجود دارد که کاربر یا مخاطب را در سهولت انتخاب دسته مقالات و نوشته هایی که مورد علاقه خود هست را پیدا میکنند و برای همین نیاز هستش که سایت شما برای افزایش کلیک گوگل و  تبدیل شدن به یک بانک اطلاعاتی منظم و کاربر پسند دسته بندی هایی مناسب صورت گیرد. 

همینطور برچسب های تاثیر خوبی در ماندن و گشت و گذار و کاربر در سایت را دارد پس هر چقدر این موارد بیشتر و بهتر رعایت شوند میتوان نتیجه بهتری در افزایش کلیک گوگل داشت. این هم برای اصولی کار شدن بهتر است یک متخصص این کار را انجام دهد تا سایت از لحاظی بین سایت های رقیبان خود جذاب تر و بهتر دیده شود.

12- تعامل و تبلیغ در انجمن ها برای افزایش ورودی گوگل

شمایی که صاحب برند ، وبسایت یا هر برند شخصی دیگری هستید میتوانید با راهنمایی و آموزش  برخی افراد در وب سایت های مختلف و انجمن های داخلی و خارجی خودتان و برندتان و سایتتان را به خوبی معرفی کنید. این کار تاثیر بر روی ترغیب شدن افراد برای مشاهده سایت شما و سایر مقالات آموزشی و ارزشمند شما شده و در نتیجه باعث بیشتر ماندن مخاطب در سایت و افزایش بازدید سایت و افزایش کلیک سایت میشود.

تماس با پویا وب

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook

آژانس طراحی سایت پویا وب با طراحی وب سايت حرفه‌ای و طراحی فروشگاه اینترنتی بيش از پانصد شرکت و ميزبانی بيش از هزار وب سايت، فعاليت رسمی خود را از تابستان سال 1395 آغاز کرده و همواره می‌کوشد خدمات خود را با بالاترين کيفيت ممکن و با بهره‌گيری از جدیدترین متدها به شما ارائه دهد.