ریپورت اینستاگرام ، آموزش ارسال گزارش به اینستاگرام

ریپورت اینستاگرام ، این مشکل رایج ، شاید دامن شما را هم گرفته باشد. استفاده از اینستاگرامِ پر مخاطب ،  این قابلیت را برای برقراری نظم ایجاد کرده است. این مسئله بیشتر برای افراد تازه وارد رخ خواهد داد. اگر این سوال که ریپورت اینستاگرام چیست و چگونه پیش می آید و همچنین چگونگی رفع ریپورت ، برای شما پیش آمده است ، خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد میکنیم. برای پیش گیری از این مشکل باید با قوانین اینستاگرام آشنایی داشته باشید و نقص این قوانین موجب ریپورت اینستاگرام خواهد شد که در در ادامه این مقاله به آنها خواهیم پرداخت.

ریپورت اینستاگرام چه دلیلی داره

ریپورت اینستاگرام یعنی چه ؟

ریپورت اینستاگرام یک قابلیت است برای برقرار کردن نظم و هماهنگی و همچنین کنترل کردن فعالیت کاربران. همانطور که میدانید اینستاگرام جزو محبوب ترین و بزرگ ترین شبکه های اجتماعی میباشد که برای تامین امنیت کاربران خودش قوانینی را طرح کرده و درصورت عمل نکردن کاربران به آنها ، توسط اینستاگرام بلاک خواهند شد. در ادامه این مقاله قصد داریم نحوه ریپورت اکانت اینستاگرام را به شما توضیح دهیم. چنانچه در رابطه با هر بخش و مراحل توضیح داده شده نیاز به توضیحات بیشتری داشتید ، میتوانید با کارشناسان پویا وب در ارتباط باشید.

انواع رپیورت اینستاگرام 

ریپورت محتوا در اینستاگرام به چند بخش تقسیم میشود.

 1. ریپورت پست
 2. پروفایل
 3.  استوری
 4. پیام دایرکت و
 5. ریپورت کامنت

چگونگی ریپورت پست در اینستاگرام 

پست را باز کنید و روی آیکون سه نقطه در بالا سمت راست کلیک کنید . سپس گزینه ی report را انتخاب کنید . دو گزینه برای شما نمایان خواهد شد. اگر گزینه ی اسپم را انتخاب کنید ، گزارش شما ثبت میشود. با انتخاب گزینه inappropriate ، باید دلیل خودتان را از گزارش این پست توضیح دهید. مپلا در صورتی که پیح فیک است میتوانید گزینه اطلاعات اشتباه false information را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید : استخدام ادمین حرفه اینستاگرام ، چطور ادمین حرفه ای استخدام کنیم؟

تصویر ریپورت اینستاگرام 3

 ریپورت استوری در اینستاگرام 

برای این نوع ریپورت اینستاگرام ، در ابتدا وارد استوری مورد نظرتان شوید سپس روی آیکون سه نقطه کلیک کنید. گزینه ی report را انتخاب کنید و روی گزینه its inappropriate بزنید و مانند روش ریپورت پست در اینستاگرام ، دلیل گزارش خودتان را بنویسید.

تصویر ریپورت اینستاگرام 8
تصویر ریپورت اینستاگرام 8

ریپورت پیام دایرکت در اینستاگرام 

در این مورد باید روی پیامی که قصد رپیورت آن را دارید لمس کنید و آن را نگه دارید و گزینه ی report را انتخاب کنید . سپس دلیل ارسال گزارش را انتخاب کنید.

ریپورت اینستاگرام 13
ریپورت اینستاگرام11

ریپورت کامنت در اینستاگرام

برای ریپورت اینستاگرام ، کامنت مورد نظرتان را لمس کنید و نگه دارید سپس روی آیکون موجود در سمت بالا و گوشه سمت راست را لمس کنید. گزینه ی report this comment  را انتخاب کنید. همینطور میتوانید گزینه ….block اکانت مربوط به آن کامنت را بلاک کنید. در صورت انتخاب گزینه ی its spam ، ریپورت کامنت با موفقیت انجام میشود. با انتخاب گزینه ی its inappriate باید دلیلی برای ریپورت کامنت انتخاب کنید سپس مثل روش ریپورت پست و استوری و … دلیل ارسال گزارش را مشخص کنید.

ریپورت اینستاگرام 16
ریپورت اینستاگرام 16

ریپورت پروفایل در اینستاگرام

ابتدا وارد صفحه پروفایل اکانت مورد نظر بروید و روی آیکون سه نقطه کلیک کنید و در نیم پنجره ی باز شده گزینه ی  report را انتخاب کنید و گزینه ی  its inappropriate را انتخاب کنید. گزینه ریپورت اکانت را انتخاب کنید و برای تکمیل فرایند ریپورت اینستاگرام ، یکی از گزینه ها را برای دلیل خود از گزارش این اکانت انتخاب کنید.

در چه صورت میتوانیم گزارش برای اینستاگرام ارسال کنیم؟

 1.  برهنگی یا فعالیت جنسی
 2. ترویج خشونت و یا سازمان های خطرناک
 3. گفتار و نماد های نفرت پراکنی
 4. زورگویی و آزار اذیت
 5. فروش کالا های غیر قانونی
 6. خودزنی ، خودکشی و اختلالات روانی و تغذیه ایی
 7. کلاهبرداری
 8. نقص مالکیت معنوی
 9. اطلاعات اشتباه
 10. شخصی که ادعا میکند فرد معروفی است
 11. فردی که از عکس های شما استفاده میکند
 12. کسانی که تبلیغات بی مورد انجام میدهند

بیشتر بخوانید : چگونه در اکسپلور اینستاگرام دیده شویم؟

چرا اینستاگرام منو بلاک کرده؟

در کل دو عامل در اینستاگرام باعث محدودیت و بلاک شدن اکانت شما خواهد شد. این دو عامل عبارتند از

ریپورت شدن توسط فالوئر ها :

 اصلی ترین عامل ریپورت شدن در اینستاگرام توسط فالوئر ها صورت خواهد شد. که همان طور که در بالا به آن اشاره کره کردیم ، کاربران بنا به دلایلی خودشان گزارش را به اینستاگرام ارائه میدهند.

ریپورت اینستاگرام توسط ربات های تشخیص تخلف اینستاگرام

علاوه بر گزارش کاربران و اطلاع رسانی آنها به اینستاگرام ، خود اینستاگرام هم شامل ابزار و ربات هایی است که به صورت مستقل و فعالیت میکنند و و تخلف های صورت گرفته توسط کاربران را شناسایی میکنند. بلاک شدن توسط اینستا گرام در بیشتر مواقع توسط این ربات ها انجام میشود. معمولا ابم ربات ها به طور صحیح تشخیص نمیدهند که یک اکانت واقعا چه تخلفی انجام داده است. اگر پیج شما بدون دلیل بلاک شده باشد جای نگرانی نیست. 

چرا پیج ما توسط ربات اینستاگرام بلاک شده است ؟  

1. فالو آنفالو کردن بیش از حد :

 از اصلی ترین عوامل بلاک شدن پیج شما توسط اینستاگرام میتوان به فالو آنفالو بیش از حد اشاره کرد. 

2.کامنت زیاد و لایک کردن بیش از حد از دیگر عوامل ریپورت اینستاگرام :

 از ارسال کامنت زیاد و تکراری و لایک کردن بیش از حد خودداری کنید. 

3.منتشر کردن پست بیش از حد معمول در اینستاگرام دردسر ساز خواهد شد :

 اگر بیش از حد در صفحه اینستاگرامی خود پست منتشر کنید ، توسط ربات های اینستاگرام اسپم شناسایی میشوید و احتمال اینکه اکانت شما غیر فعال شود بسیار زیاد است.

4.تگ کردن بیش از حد اکانت های مختلف  

5.از ربات های معتبر اینستاگرام استفاده کنید :

اگر قصد استفاده کردن از ربات های اینستاگرام را دارید و یا از آنها استفاده میکنید باید به این نکته توجه داشته باشید که معمولا این ربات ها قوانین اینستاگرام را رعایت نمیکنند و فعالیت هایی انجام میدهند که توسط ربات های خود اینستاگرام به آنها حساس هستند.

بیشتر بخوانید : فعال کردن اکانت بیزینسی ، تبدیل حساب شخصی به اکانت بیزینسی

سخن آخر

این مقاله درج شده توسط پویا وب ، یک راهنمای کلی از ریپورت اینستاگرام است. در این مقاله سعی کردیم ریپورت و عوامل پدید آورنده این مسئله را به شما توضیح دهیم. اگر هنوز سوال شما در این مورد برطرف نشده است جای نگرانی نیست. شما میتوانید با پشتیبانی پویا وب در ارتباط باشید و مشکلات خود را با ما در میان بگذارید.

تماس با ما

تماس با ما
من هاست خرید هاست مشهد بهترین هاست مشهد هاست ارزان مشهد هاست اقتصادی خرید هاست