نکات کلیدی برای انتخاب شرکت طراحی سایت

نکات کلیدی برای انتخاب شرکت طراحی سایت

امروزه بسیاری از کسب و کارها به دنبال دیجیتال مارکتینگ و آنلاین کردن کسب و کار خود هستند ، از این رو تصمیم می گیرند تا یک سایت برای خود و کسب و کارشان طراحی کنند. از آن جایی که طراحی سایت یک کار کاملا تخصصی است و نیاز به دانش در این زمینه دارد ، شما برای طراحی سایت خود باید به فردی مراجعه کنید که توانایی‌ و تجربه مورد نیاز برای این کار را داشته باشد. بهترین انتخاب در این وضعیت ، همکاری با شرکت های طراحی سایت است. که هر شرکت طراحی سایت ، پلن و پکیج های مختلف و خدمات خودش را دارد.

شما باید بدانید که قسط همکاری با کدام شرکت طراحی سایت را دارید ، و برای تصمیم گیری بهتر باید نکات کلیدی برای انتخاب شرکت طراحی سایت را بدانید ، تا بتوانید آن شرکت را مورد ارزیابی قرار دهید. در ادامه این مقاله پویا وب به بررسی کامل نکات کلیدی برای انتخاب شرکت طراحی سایت پرداخته ایم.

طراحی سایت چیست؟

طراحی وب یا همان طراحی سایت به مهارت لازم برای ساخت و پیاده سازی صفحات وب (web) گفته می‌شود. در ابتدا ، سایت ها با کدهای ساده HTML نوشته می شدند (گونه ای از زبان کدنویسی که ساختار ساده ای به وب سایت ها می داد) که شامل سرتیتر – پاراگراف – توانایی پیوند دادن به صفحات وب دیگر و … میشد. ولی در حال حاضر با پیشرفت نرم افزار های مختلف و تقاضای بسیار زیاد افراد برای پیاده سازی سایت خود ، برخی از شرکت ها ، سیستم های مدیریت محتوای آماده همجون وردپرس را وارد بازار کرده اند.

در حال حاضر بیش از 37 درصد از وب سایت دنیا از وردپرس استفاده می کنند و به همین دلیل تبدیل به محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا آماده شناخته شده است. در ایران هم این محبوبیت پایدار بوده و طراحان و شرکت های زیادی از این سیستم برای ساخت و پیاده سازی وب سایت های خود استفاده می کنند. در ادامه این مقاله به بررسی تفاوت طراحی سایت توسط یک فریلنسر و یک شرکت طراحی سایت پرداخته ایم تا در تصمیم گیری شما مفید باشیم.

شرکت طراحی سایت یا فریلنسر؟

شرکت طراحی سایت یا فریلنسر؟

فریلنسر کیست؟ فریلنسر (Freelancer) در لغت به معنای آزادکاری است و به شخصی گفته می‌شود که به تنهایی مشغول فعالیت و کسب درآمد است و لزوماً تعهدی به شرکت ، مجموعه و حتی مکانی مشخص برای فعالیت خود ندارد. معمولا اکثر فریلنسر ها خدمات اینترنتی و آی تی انجام میدهند. به طور مثال خدماتی همچون : طراحی سایت ، طراحی اپلیکیشن ، طراحی برنامه ها برای نرم افزار های مختلف ، طراحی cms ، خدمات پشتیبانی شبکه و آی تی ، خدمات طراحی لوگو ، کار های گرافیکی و … را انجام میدهند ، که تمامی خدمات ذکر شده نیاز به مکانی خاص و اعتبار شرکت ندارد و با یک سیستم داخل خانه خود مستقل به کار می شوند.

مزایای خدمات طراحی سایت توسط فریلنسر :

 1. هزینه و دستمزد کمتر
 2. انجام کار ها و پروژات با زمان کمتری انجام میشود
 3. خلاقیت در انجام کارها

معایب خدمات طراحی سایت توسط فریلنسر :

 1. نداشتن اعتبار و شناخت قبلی از شخص
 2. نبودن قرارداد (کاغذ بازی)
 3. نبودن مکانی مشخص برای فعالیت فریلنسر
 4. نداشتن تایم کاری مشخص
 5. در صورت تازه کار بودن فریلنسر ، امکان بروز مشکلات و راضی نبودن کارفرما از وب سایت خود وجود دارد

شرکت طراحی سایت چیست؟

شرکت طراحی سایت چیست؟ از اسمش مشخص است ، به مجموعه و تیمی که به صورت رسمی و ثبت شده فعالیت خود یعنی طراحی سایت را انجام میدهند ، شرکت طراحی سایت می گویند.

مزایای خدمات طراحی سایت توسط شرکت طراحی سایت :

 1. داشتن مکانی مشخص
 2. بالا بودن سطح اطمینان کارفرما (خیال کارفرما راحته)
 3. طراحی سایتی مورد نیاز کارفرما با امکانات مد نظر
 4. داشتن تیم و مجموعه ای قوی و پاسخگو

معایب خدمات طراحی سایت توسط شرکت طراحی سایت :

 1. بالا بودن هزینه های خدمات
 2. انجام خدمات در شرکت ها ، به مدت زمان بیشتری نیاز دارد
 3. در صورت زیاد بودن حجم کاری شرکت امکان پاسخگوی و رسیدگی به مشکلات کارفرما با تاخیر وجود دارد

حالا بهتره بریم سراغ اصل مطلبمون یعنی نکات کلیدی برای انتخاب شرکت طراحی سایت چیست؟

نکات کلیدی برای انتخاب شرکت طراحی سایت

نکات کلیدی برای انتخاب شرکت طراحی سایت

در ادامه این مقاله به صورت مختصر تعدادی از مهم ترین نکات و فاکتور های مهم برای انتخاب شرکت طراحی سایت را آورده ایم و هرکدام را مورد برسی قرارداده ایم :

 1. بررسی اعتبار شرکت
 2. داشتن رزومه ای قوی
 3. بررسی تیم و مجموعه و عملکرد شرکت مورد نظر
 4. بررسی هزینه طراحی سایت و خدمات دیگر
 5. در نظر گرفتن مدت زمان تحویل پروژه
 6. آیا شرکت مورد نظر خدمات پشتیبانی دارد؟
 7. آیا شرکت مورد نظر وب سایت را سئو شده تهویل میدهد؟
 8. چقدر به کار و وظایفشان تعهد دارند؟

بررسی اعتبار شرکت مورد نظر

1- بررسی اعتبار شرکت مورد نظر

داشتن اعتبار و سابقه پیشینه یکی از مهم ترین نکات کلیدی برای انتخاب شرکت طراحی سایت است. باید در نظر داشته باشید آیا شرکت مورد نظر ، مورد اطمینان است یا خیر. برای بررسی این مورد می توانید با داشتن چند جلسه حضوری ، بررسی تیم و مجموعه شرکت ، بررسی رضایت مشتریان قبلی (بهتر است خود شما با مشتری تماس بگیرید و رضایت ایشون را بپرسید) و … اعتبار آن شرکت را مورد ارزیابی قرار دهید.

داشتن رزومه ای قوی

2- داشتن رزومه ای قوی

یکی دیگر از نکات مهم برای انتخاب شرکت طراحی سایت مناسب ، بررسی رزومه شرکت مورد نظر است. برای بررسی این مورد می توانید به وب سایت آن شرکت ، بخش نمونه کار ها سر بزنید ، و نمونه کار های شرکت را مورد بررسی قرار دهید.

همچنین می توانید با شماره های درج شده در وب سایت های نمونه کار نیز تماس بگیرید و رضایت مشتریان را شخصاً بپرسید. در صورت راضی بودن 80 درصد مشتریان می توانید به آن شرکت اعتماد کنید. زیرا یکی از فاکتور های مهم در هر کسب و کاری راضی نگه داشتن مشتریان و مشتری مداری است.

در صورت نبودن هیچ گونه نمونه کاری در وب سایت شرکت طراحی سایت مورد نظر شما ، در اکثر مواقع دو احتمال وجود دارد : 1- یا آن شرکت اصلا نمونه کاری ندارد و تازه تاسیس است که اعتماد به این گونه شرکت ها سخت است. 2- و یا اینکه مشتریان آنها از خدمات و کارشان راضی نیستند. که باید به این مورد توجه زیادی داشته باشید.

بررسی تیم و مجموعه آن شرکت

3- بررسی تیم و مجموعه آن شرکت

مورد سوم از نکات کلیدی برای انتخاب شرکت طراحی سایت ، در نظر گرفتن تیم و مجموعه آن شرکت است. به نظر شما چرا اصلا باید تیم آن را مورد بررسی قرار بدهیم؟ شاید با خود بگویید این اصلا مهم نیست ، ما فقط می خوایم کارمون درست انجام بشه. ولی در اشتباه هستید. بعضی از شرکت ها مثل سیبی هستند که بیرونش خوشگل و خوشرنگه ، ولی داخلش کرم زده هستش. باید در نظر داشته باشید اگر شرکتی اعتبار خوب و همچنین نمونه کار های قوی دارد امکان دارد در حال حاضر دچار مشکلات داخلی و تیم سازی باشد. بهترین کار برای بررسی این مورد این است که نمونه کار های اخیر آن شرکت (نمونه کار های کمتر از 1 ماه گذاشته) را مورد بررسی قرار دهید ، و ببینید مشتریان اخیر آن از خدمات شرکت راضی هستند یا خیر.

بررسی هزینه طراحی سایت آن شرکت و خدمات دیگر

4- بررسی هزینه طراحی سایت آن شرکت و خدمات دیگر :

متاسفانه خدمات طراحی سایت در حال حاضر با قیمت های مختلفی انجام میشود ، و اختلاف قیمت ها مثل اختلاف زمین تا آسمونه!! به عنوان مثال شما می توانید با 40 هزار یک وب سایت طراحی کنید ، همچنین با 100 میلیون هم می توانید یک وب سایت طراحی کنید. که بستگی به خدمات آنها دارد. بهترین کاری که شما می توانید انجام دهید این است که قیمت های شرکت های مختلف را مورد بررسی قرار دهید ، تا به یه قیمت میانگین و average برسید. و بعد آن را با قیمت طراحی سایت توسط شرکت مورد نظر خود مقایسه کنید.

همیشه این را به خاطر داشته باشید : طراحی سایت با کیفیت عالی و امکانات خوب و مورد نیاز شما ، قیمت کمی ندارد زیرا نیازمند وقت و تلاش بسیاری است. البته بعضی از شرکت های طراحی سایت قیمت های بسیار بالایی دریافت می کنند. که اکثر آنها هزینه برند خود را از شما میگیرند.

بررسی مدت زمان تحویل پروژه

5- بررسی مدت زمان تحویل پروژه :

مدت زمان تحویل پروژه یکی از نکات کلیدی برای انتخاب شرکت طراحی سایت است ، زیرا تحویل سریع پروژه می تواند به معنای کم کاری و پیاده سازی سایت با امکاناتی ضعیف باشد و همچنین طول کشیدن مدت زمان تحویل پروژه می تواند به معنای ضعیف بودن سیستم کاری شرکت و داشتن پروژه های بیشتر از توان کاری آن شرکت ، باشد. در ادامه این مقاله پویا وب به بررسی مدت زمان میانگین پروژه های طراحی سایت پرداخته ایم.

معمولا زمان استاندارد انجام پروژه طراحی سایت با وردپرس ، بین 2 الی 6 هفته کاری می باشد اما زمان دقیقتر آن پس از بررسی ویژگی ها و امکانات اختصاصی وب سایت شما مشخص خواهد شد.

مدت زمان طراحی وب سایت بصورت کدنویسی بین 20 الی 90 روز کاری می تواند زمان ببرد که باز هم بستگی به امکانات سیستم و سایت مورد نیاز شما دارد. توجه داشته باشید مدت زمان طراحی و design سایت هایی که خدمت شما ارائه شده است ، بصورت میانگین است و ممکن است زودتر یا دیرتر هم باشد. برای مشخص شدن مدت زمان دقیق طراحی وب سایت مورد نظر خود بهتر است از چند شرکت طراحی سایت سوال بپرسید تا بر اساس امکانات مورد نیاز شما ، مدت زمان تحویل آن مشخص شود.

آیا شرکت طراحی سایت مورد نظر ، خدمات پشتیبانی هم دارد

6- آیا شرکت طراحی سایت مورد نظر ، خدمات پشتیبانی هم دارد؟

داشتن خدمات پشتیبانی یکی از دغدغه های افراد برای طراحی سایت هستش. زیرا اکثر مشتری ها با خود می گویند اگر من با این شرکت استارت کارو بزنم آیا در آینده هم سایت منو ساپورت میکنه یا نه ، این جوری نباشه پولو بگیرن بگن خداحافظ ، دیگه با پروژتون کاری نداریم.

همانطور که فهمیدید داشتن پشتیبانی یکی از نکات کلیدی برای انتخاب شرکت طراحی سایت است. باید در نظر داشته باشید که اکثر شرکت ها به صورت رایگان بعد از اتمام پروژه بین 6 الی 12 ماه به وب سایت های خود پشتیبانی رایگان میدهند و بعد از اتمام پشتیبانی مبلغی بین 20 الی 50 درصد مبلغ کل پروژه را برای تمدید پشتیبانی دریافت می کنند.

آیا وب سایت را سئو شده تحویل میدهد

7- آیا وب سایت را سئو شده تحویل میدهد؟

معمولا خدمات سئو در اکثر شرکت های طراحی سایت هزینه ای جداگانه دارد که هزینه دقیق تر آن بعد از اتمام طراحی سایت و بررسی کلمات کلیدی و همچنین مدت زمان پروژه مشخص می شود. بعضی از شرکت های طراحی سایت خدمات طراحی سایت و سئو را با هم انجام می دهند که در این موراد هزینه دریافتی ، هم هزینه طراحی سایت است و همچنین هزینه سئو.

ولی یکی از وظایف شرکت های طراحی سایت در پروژات طراحی سایت خود ، ارائه و تحویل پروژه به صورت سئو بیس (seo base) است. به این معنا که باید نکات اولیه و بهینه بودن سایت برای موتور های جستجوگر رعایت شود.

چقدر به کار و وظایف خود تعهد دارد

8- شرکت مورد نظر چقدر به کار و وظایف خود تعهد دارد؟

این مورد رابطه مستقیمی با مبلغ پروژه و همچنین اعتبار شرکت مورد نظر دارد ، معمولا شرکت های معتبر که هزینه بیشتری برای خدمات خود دریافت می کنند در هر شرایطی به وظایف خود متعهد هستند.

نکات طراحی یک سایت عالی توسط شرکت طراحی سایت چیست؟

نکات طراحی یک سایت عالی توسط شرکت طراحی سایت چیست؟

بعد از بررسی نکات کلیدی برای انتخاب شرکت طراحی سایت ، بهتر است به بررسی ویژگی های یک سایت عالی بپردازیم ، تا اطلاعات شما در این زمینه افزایش یابد. به طور مختصر طراحی یک سایت با امکانات خوب و قابل پسند باید شامل موارد زیر باشد :

 1. داشتن صفحاتی جذاب و کاربر پسند
 2. بهینه بودن سرعت لود وب سایت
 3. ریسپانسیو بودن وب سایت
 4. بهینه بودن سایت برای موتورهای جستجوگر همانند گوگل
 5. بالا بودن سطح امنیت وب سایت
 6. داشتن محتواهای کافی (اعم از : متون ، عکس ها ، ویدیو ها و …)
 7. داشتن رابط کاربری مناسب

امیدواریم از خواندن این مقاله پویا وب لذت برده باشید ، در صورت رضایت مارا به دوستانتان معرفی کنید.

تماس با پویا وب

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook

دیدگاه ها بسته شده است