لیست قیمت انواع طراحی سایت

اگر چه شما قسط طراحی سایت برای کسب و کار خود را دارید ، عوامل زیادی را باید مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید به نتیجه مد نظر خود دست یابید. یکی از این آیتم ها بررسی لیست قیمت طراحی سایت است که در این مقاله پویا وب به این موضوع پرداخته ایم و لیست قیمت طراحی انواع وب سایت ها همراه با ویژگی هر کدام را برای شما آماده کرده ایم.

در ابتدا باید بدانید که هزینه طراحی سایت در شرکت ها و مجموعه های مختلف متفاوت است. هر شرکت براساس عوامل مختلفی هزینه و قیمت طراحی وب سایت خود را اعلام می کند. هرچند دریافت مبالغ بالا لزوما به معنی حرفه ای بودن و کیفیت بالا نیست ، اما باید توجه داشته باشید که قطعا یک سایت حرفه ای ، ارزان نخواهد بود. زیرا برای پیاده سازی یک سایت حرفه ای باید مدت زمان زیادی برای طراحی آن گذاشته شود.

بیشتر بخوانید: یک سایت آموزشی حرفه ای باید دارای چه امکاناتی باشد؟

طراحی سایت چیست؟

از وقتی که اولین وبسایت در سال 1991 ساخته شد ، طراحی وب مسیر بسیار طولانی ای را طی کرده است. در حال حاضر بیشتر از یک میلیارد سایت در اینترنت پیاده سازی شده است پس جای تعجب ندارد که بازار طراحی سایت همیشه داغ است. برای دانستن اینکه طراحی سایت چیست می توان گفت : به روند برنامه ریزی و پیاده سازی برای ایجاد یک سایت در فضای اینترنت که با ساختار کلی و جزئی ارائه می شود طراحی سایت می گویند. به بیان ساده تر طراحی سایت ، هنر برنامه ریزی و تنظیم محتوا در یک صفحه وب است.

در قدیم برای راه اندازی یک وب سایت به منابع زیادی نیاز بود و هر کسی توانایی ساختن یک سایت را نداشت ، و در آن زمان طراحی سایت هم کاری دشوار بود و هم کاری پر هزینه. اما در حال حاضر به دلیل افزایش تقاضا برای طرحی سایت و محبوبیت وب سایت ها ، برخی از شرکت ها و مجموعه های بزرگ برای اینکه یک سیستمی پیاده سازی کنند تا جواب این همه تقاضا را بدهد ، طراحی سایت ارزان ، سریع تر و راحت تر را وارد بازار کرده اند. که در ادامه این مقاله به برسی تفاوت طراحی سایت ارزان و گران پرداخته ایم.

طراحی سایت ارزان یا گران؟ کدام یک بهتر است؟

طراحی سایت ارزان یا گران؟ کدام یک بهتر است؟

همانطور که گفتیم در گذشته طراحی سایت کاری بسیار دشوار و پر هزینه بود ولی الآن با امکانات بوجود آمده طراحی یک سایت نمیگیم مثل آب خوردن ولی راحت و کم هزینه تر شده است. منتها طراحی سایت ارزان و گران ویژگی ها و مزایای خود را دارند که در ادامه به آنها را بررسی کرده ایم.

در کل طراحی سایت ارزان توسط cms های آماده (سیستم های مدیریت محتوا یا Content management system) انجام میشود. شاید تابحال اسم وردپرس (wordpress) به گوشتان خورده باشد. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا آماده است و از دیگر روش های این نوع طراحی سایت می توان به طراحی سایت با : جوملا (Joomla) – مجنتو (Magento) – دروپال (Drupal) – پرستاشاپ (PrestaShop) و … اشاره کرد. که طراحی سایت با این نوع از cms ها نسبت به طراحی سایت با کدنویسی که در ادامه بررسی می کنیم ارزان و راحت تر انجام میشود.

با توجه آمار جهانی تا الان 37 درصد وب سایت ها با وردپرس طراحی شده اند و 65 درصد از وب سایت های طراحی شده توسط سیستم های مدیریت محتوا آماده را وردپرس تشکیل میدهد. به همین دلیل وردپرس محبوب ترین cms آماده به حساب می آید.

طراحی سایت گران که برای سهولت در رساندن مطلب ما گفتیم گران همان طراحی سایت بصورت اختصصاصی و کدنویسی است. البته این را هم باید بگوییم که طراحی بعضی از سایت ها با cms های آماده امکان دارد پر هزینه تر از طراحی سایت کدنویسی باشد که با توجه به نیاز شما و امکانات مد نظر شما مشخص میشود. در کل طراحی سایت بصورت کدنویسی چون از قدیم رواج داشته الان هم اینگونه هست ولی طراحی این نوع از سایت ها بسیار دشوار تر و پر هزینه تر است. زیرا شما باید تمامی کد هارا از 0 خودتان بنویسید و این امر در cms اماده به این صورت نیست.

به طور خلاصه ویژگی های طراحی سایت بصورت کدنویسی و استفاده از سیسیتم های مدیریت محتوا به شرح زیر است :

ویژگی های طراحی سایت کدنویسی

ویژگی های طراحی سایت کدنویسی :

 1. در طراحی این نوع از سایت ها دست شما به قسمت های مختلف باز است و هر نوع امکاناتی که بخواهید ، می توانید به راحتی پیاده سازی کنید.
 2. مالکیت وب سایت به طور کامل برای شما است
 3. این نوع وب سایت ها سرعت بهتری دارند
 4. تمامی امکانات مد نظر خود را در این وب سایت ها می توانید پیاده سازی کنید و هیچ محدودیتی ندارد

ویژگی های طراحی سایت با cms های آماده :

 1. اکثر آنها رایگان هستند
 2. سریع تر وب سایت خود را طراحی می کنید
 3. امنیت بهتری دارند
 4. به صورت پیش فرض برای موتور های جستجوگر بهینه هستند (seo)
 5. راحت تر است
 6. کم هزینه وب سایت خود را طراحی میکنید

حالا بعد از بررسی این موارد بریم سراغ موضوع مهمی که شما به دنبال آن هستید. در ادامه این مقاله پویا وب به بررسی لیست قیمت انواع طراحی سایت ها پرداخته ایم.

لیست قیمت انواع طراحی سایت

لیست قیمت انواع طراحی سایت

قیمت و تعرفه طراحی سایت ها به چند عامل بستگی دارد :

 1. نوع وب سایت (فروشگاهی ، شرکتی ، خدماتی و …)
 2. امکانات وب سایت مورد نظر
 3. نحوه طراحی آن وب سایت (با سیستم های مدیریت محتوا یا بصورت کدنویسی)

به طور میانگین قیمت طراحی یک سایت با استفاده از cms های آماده از 4 میلیون تومن الی 12 میلیون تومن انجام می شود. و طراحی سایت بصورت کدنویسی از 10 تومن به بالا انجام می شود که بستگی به حجم کار پروژه و شرکت و مجموعه طرف قرارداد شما دارد. شما باید در نظر بگیرید که قیمت هایی که در این مقاله ذکر می شود به صورت میانگین حساب شده است ، قیمت دقیق تر آن را شخص و شرکتی که کار شما را انجام میدهد بسته به تعداد پروژه ها ، سابقه کار و کیفیت انجام خدماتش مشخص می کند.

برای دقیق تر حساب کردن لیست قیمت طراحی سایت در ادامه این مقاله آماده ایم طراحی انواع وب سایت ، لیست قیمت طراحی آنها و ویژگی های هر کدام را بررسی کرده ایم.

بیشتر بخوانید:چرا باید برای کسب و کار طراحی سایت در اندریشه را انتخاب کنیم

لیست قیمت طراحی سایت فروشگاهی

لیست قیمت طراحی سایت فروشگاهی

طراحی سایت فروشگاهی چست؟ پیاده سازی این نوع از سایت مانند احداث شعبه جدیدی از فروشگاه شما می باشد (منتها در فضای اینترنت). وب سایت فروشگاهی شما ، محدودیت های مکانی و زمانی را برای مشتریان جهت خرید محصولات از بین می برد. در واقع با راه اندازی وب سایت فروشگاهی می توانید فعالیت خود را به صورت 24 ساعته ادامه دهید. طراحی سایت فروشگاهی هم تاثیر مثبتی در اعتبار کسب و کار شما و همچنین باعث افزایش فروش محصولات شما می شود زیرا محدودیت های فیزیکی را از بین برده و از هر جای کشور و دنیا می توانید خریدار جذب کنید.

در اکثر مواقع طراحی سایت فروشگاهی نسبت به انواع دیگر سایت ها ، کاری زمانبر تر است. زیرا امکانات وب سایت های فروشگاهی بیشتر از وب سایت های دیگر است و همچنین آنها نیاز به درج محصولات به طور کامل (همراه با عکس – مشخصات و قیمت محصول) دارند ، که انجام این پروسه امری زمان بر است. پس در نتیجه لیست قیمت طراحی سایت فروشگاهی بیشتر از انواع سایت های دیگر خواهد بود.

همانطور که در ابتدای مقاله لیست قیمت طراحی سایت را به دو بخش تقسیم کردیم ، یعنی کدنویسی و استفاده از cms های آماده ، برای مشخص کردن قیمت میانگین طراحی سایت فروشگاهی همین کار را انجام می دهیم.

لیست قیمت طراحی سایت فروشگاهی با سیستم های مدیریت محتوا همانند وردپرس : طراحی سایت با این روش بسیار سریع تر و آسان تر انجام می شود ، و به همین دلیل قیمتی پایین تر نسبت به کدنویسی خواهد داشت. لیست قیمت طراحی سایت فروشگاهی با استفاده از cms وردپرس برابر با مبلغی بین 6.000.000 تومان الی 12.000.000 تومان خواهد بود که این اختلاف قیمت معمولا در اکثر شرکت ها و مجموعه ها بستگی به مباحث هاستینگ شما ، دامنه ها ، امکانات مورد نظر و پشتیبانی دارد.

لیست قیمت طراحی سایت فروشگاهی با استفاده از روش کدنویسی : در این روش به دلیل زمان بر بودن کار پروژه ، معمولا هزینه بیشتری هم شامل آن می شود. هزینه طراحی این نوع از سایت ها از 15.000.000 تومان شروع می شود.

لیست قیمت طراحی سایت شرکتی

لیست قیمت طراحی سایت شرکتی

اگر شما صاحب یک شرکت هستید که در زمینه ارائه محصولات یا خدماتی خاص فعالیت می کنید ، امروزه داشتن یک وب سایت برای معرفی شرکت و خدمات شما به امری ضروری تبدیل شده است. تعداد تقاضاهای سایت شرکتی بیشتر از بقیه موارد است. لیست قیمت طراحی سایت شرکتی به صورت زیر است :

لیست قیمت طراحی سایت شرکتی با استفاده از cms وردپرس : تعرفه طراحی سایت شرکتی با استفاده از وردپرس مبلغی بین 5.000.000 تومن الی 12.000.000 تومن خواهد داشت. که قیمت دقیق آن بستگی به امکانات سایت و حوضه فعالیت شرکت دارد.

لیست قیمت طراحی سایت شرکتی با زبان های کدنویسی : تعرفه این خدمات معمولا از 10.000.000 تومن شروع می شود. برای طراحی سایت های کدنویسی نمی توان قیمت دقیقی را اعلام کرد زیرا اکثر شرکت ها موارد ریز پروژه و امکانات آن را بررسی می کنند.

ویژگی های طراحی سایت شرکتی چیست؟

 1. طراحی زیبا و جذاب ولی در عین حال سبک از نظر حجمی
 2. هاست مناسب و با منابع قوی
 3. درج خدمات و محصولات سایت به صورت دقیق و واضح
 4. دارای سطح امنیتی بالا
 5. ریسپانسیو بودن سایت
 6. استفاده از رنگ های مناسب و هم خانواده : زیرا وب سایت شرکتی اعتبار آن شرکت است پس باید بر جزئیات توجه کرد
 7. و …

لیست قیمت طراحی سایت خدماتی

لیست قیمت طراحی سایت خدماتی

فرق سایت خدماتی و شرکتی ، وجود نداشتن محصولات در این نوع از سایت ها است. در پیاده سازی سایت شرکتی ، امکان دارد بعضی از شرکت ها فعالیت بصورت خدماتی فعالیت داشته باشد و بعضی محصولات برای فروش داشته باشند ، ولی در سایت های خدماتی قسمت فروشگاهی وجود ندارد. سایت های خدماتی برای معرفی شما و یا مجموعتون و خدمات شما است. که این نوع از سایت باید بسیار جذاب طراحی شوند تا مشتری به سایت شما و خدمات شما اعتماد کند.

لیست قیمت طراحی سایت خدماتی با استفاده از وردپرس : تعرفه طراحی این نوع از سایت برابر با مبلغی بین 4.000.000 تومن الی 8.000.000 تومن دارد که قابل توجه هست تا دوباره تکرار کنیم : قیمت دقیق تر بستگی به شرکت و طراح سایت شما و امکانات مد نظر دارد. امکان دارد یک فریلنسر با قیمتی بسیار پایین تر این خدمات را انجام دهد ولی کیفیت کار قابل قبولی نداشته باشد.

لیست قیمت طراحی سایت خدماتی با استفاده از زبان های کدنویسی : قیمت طراحی این نوع از سایت بصورت کدنویسی و به صورت میانگین مبلغی برابر با 6.000.000 تومان و بالاتر دارد.

لیست قیمت طراحی پورتال

لیست قیمت طراحی پورتال :

اصلا پورتال چیست؟ پورتال از نظر لغوی به معنای دروازه (درگاه) می باشد. طراحی پورتال (Portal) به دسته ای از وب سایت ها که معمولا شامل وب سایت‌های سازمانی و شرکتی می‌باشد اشاره دارد ، پورتال ها دیگر فقط با هدف اطلاع رسانی یا درج خبر پیاده سازی نمی شوند ، بلکه در آن ها انواع اطلاعات ، سرویس های خدماتی آنلاین ، سامانه های ارتباطی و اطلاع رسانی ، مدیریت کاربران و هر آنچه که یک سازمان نیاز دارد تا خدمات فیزیکی خود را آنلاین کند برقرار است.

تفاوت پورتال با وب سایت چیست؟ طراحی پورتال و وب سایت در تصور یک کاربر معمولی یکی و بدون تفاوت است زیرا در اصل پورتال در بستر سایت پیاده سازی می شود ، ولی این موضوع حائز اهمیت هست که یک پورتال خدماتی فراتر از تصور ما از یک وب سایت ارائه می‌دهد ، به عنوان مثال وب سایت های بانک ها ، شرکت های بیمه ها ، شهرداری ها ، شرکت های خصوصی ، سازمان های دولتی و مدارس و دانشگاه ها مشابه یک وب سایت خبری ساده نیستند ، امکانات و نیازهای خاص باعث می‌شود به دید یک مجموعه بزرگ آنلاین به آن ها نگاه کنیم. به همین دلیل این نوع از کسب و کار ها برای آنلاین کردن خود نیاز به طراحی پورتال دارند زیرا امکانات و سیستم مورد نیاز آنها با طراحی یک سایت ساده رفع نمی شود.

لیست قیمت طراحی پورتال : طراحی پورتال با توجه به تجربه ای که داشتیم در 99 درصد مواقع به صورت 0 تا 100 با زبان های کدنویسی پیاده سازی می شود. و تعرفه این خدمات در هر شرکتی متفاوت است و بر اساس حجم کار و مدت زمان کار مشخص می شود. که برای طراحی پورتال نمی شود قیمت دقیقی و میانگینی را اعلام کرد.

لیست قیمت انواع طراحی سایت در سال آینده 1401

لیست قیمت انواع طراحی سایت در سال آینده 1401

در سال آینده با توجه به نوسانات قیمت دلار و ارز های دیگر امکان افزایش و یا کاهش قیمت طراحی سایت را خواهیم داشت. زیرا قیمت های دامنه – هاست – قالب و افزونه های cms های آماده براساس قیمت روز دلار مشخص می شوند. ولی بخواهیم یک پیش بینی برای شما داشته باشیم قیمت طراحی سایت در سال آینده با امسال فرق چندانی نخواهد داشت.

امیدواریم که از خواندن این مقاله پویا وب لذت برده باشید و در صورت رضایت مارا به دوستانتون معرفی کنید.

بیشتر بخوانید: چرا طراحی سایت در ولنجک برای کسب و کار ، یک امری ضروری؟

تماس با پویا وب

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook

دیدگاه ها بسته شده است