بالا بردن رتبه سایت در گوگل چه نیاز هایی دارد؟

برای بالا بردن سایت در گوگل راه های زیادی وجود دارد ، که شما می توانید از آنها استفاده کنید ، اما ما باید بالا بردن سایت در گوگل را به طوری انجام دهیم ، که حرفه ای و اصولی باشد. در این مقاله ما به موضوع بالا بردن سایت در گوگل خواهیم پرداخت و تمامی المان های لازم را برای داشتن یک وب سایت بسیار عالی با پتانسیل حضور در رتبه اول گوگل توضیح خواهیم داد.

بالا بردن سایت در گوگل

نحوه بالا بردن رتبه سایت در گوگل

برای اینکه شما بتوانید به بهترین شکل ممکن بالا بردن سایت در گوگل را انجام دهید ، ابتدا باید ، یک سری پیش نیاز ها و پایه های وب سایت را تامین کنید ، که در ادامه به آنها پرداخته ایم ، پس با ما همراه باشید.

1- داشتن برنامه ریزی و استراتژی

برای بالا بردن سایت در گوگل ، قبل از هر کاری ، شما باید استراتژی سئو وب سایت خود را داشته باشید! استراتژی و برنامه ریزی ، برای رساندن وب سایت به رتبه های بالایی گوگل ، بسیار مهم است و بهتر است ، که این کار توسط متخصصین سئو کاملا حرفه ای و با تجربه انجام شود ، چرا که در صورت ناقص بودن و یا مشکل داشتن استراتژی ، ممکن است مقداری کار سخت تر شود

بیشتر بخوانید : سئو سایت چیست؟ سئو چه اهمیتی در وب سایت ما دارد؟

2- بهینه سازی طراحی وب سایت ، متناسب با استاندارد های روز سئو

یکی از مهم ترین المان ها برای بالا بردن سایت در گوگل ، نحوه جایگذاری اصولی المان ها مانند : عنوان های صفحات ، متا دسکریپشن ها ، هدینگ ها ، و… باید به صورت کامل و اصولی بهینه سازی شده باشند تا خزنده های موتور های جست و جو گر مانند : گوگل بتوانند به راحتی وب سایت شما را بررسی کنند و متوجه هر المانی که در وب سایت گذاشته اید شوند.

محتوای بهینه سازی شده

3- تولید محتوای مداوم و کاملا بهینه سازی شده 

یکی از مهم ترین لازمه های شما برای بالا بردن سایت در گوگل ، محتوایی است ، که برای کاربران تولید می کنید. محتوای وب سایت شما باید کاملا با الگورتیم های روز گوگل تطابق داشته باشد ، تا گوگل نیز بتواند آن را تایید کند و اجازه دهد ، که شما در رتبه های بالایی گوگل حضور داشته باشید ، در غیر این صورت گوگل شما را پنالتی خواهد کرد و منجر به حذف شما از نتایج جست و جو خواهد شد.

معمولا گوگل از محتوا هایی که با طول کلمات بیشتری نوشته شود ، بیشتر اعتبار می دهد و آن را بیشتر قبول دارد! اما ما نباید صرفا فقط به این دلیل هر محتوای متنی را با طول بالا بنویسیم و منتظر مشاهده نتایج بسیار خوب باشیم. محتوای وب سایت شما باید کاملا حرفه ای و جذاب برای کاربران باشد ، شما در محتوا های خود ، باید از تمامی ابزار هایی که به درک کاربران از محتوای شما بیشتر کمک می کند ، استفاده کنید تا بتوانید رضایت آنها و در نهایت رضایت گوگل را جلب کنید.

سعی کنید از مدیا هایی مثل : پادکست ، ویدیو ، تصاویر جذاب ، اینفوگرافیک ها و… در محتوای خود استفاده کنید ، چرا که این موارد برای توضیح دادن به کاربران بسیار کمک کننده است و شما با استفاده از این موارد به گوگل این موضوع را می رسانید ، که محتوای خوبی دارید

  بیشتر بخوانید  : بهینه سازی سایت چیست ؟ چرا باید یک سایت را بهینه کنیم؟

لینک سازی داخلی

4- لینک سازی های داخلی وب سایت

لینک سازی داخلی وب سایت شما ، برای بالا بردن سایت در گوگل ، بسیار می تواند کمک کننده و موثر باشد ، خیلی مهم است ، که لینک سازی داخلی شما به نحوی باشد ، که کاربران و همینطور ربات های خزنده گوگل ، به صفحات 404 و 410 نرساند! همینطور لینک سازی که می کنید ، باید کاملا طبیعی باشد و حالت اسپم نداشته باشد.

انکر تکست {به طور خلاصه به متن هایی گفته می شود ، که شما آن را لینک دار می کنید و کاربران با کلیک روی آن به صفحات مد نظر شما هدایت می شوند.} نقش بسیار مهمی در لینک سازی دارد و شما باید از انکر تکست های کاملا حرفه ای و درست برای لینک سازی خود استفاده کنید تا بتوانید بهترین نتیجه ممکن را بگیرید.

لینک سازی داخلی ، یک امر بسیار تخصصی و حرفه ای است ، که اگر احساس می کنید ، که اطلاعات کافی در این زمینه را ندارید ، می توانید با کارشناسان سئو ما تماس بگیرید تا راجع به این موضوع و سایر بحث ها ، مشاوره دریافت کنید.

جهت مشاوره با کارشناسان سئو ما تماس بگیرید

لینک سازی خارجی

5- لینک سازی خارجی وب سایت

لینک سازی خارجی نیز ، در سئو از اهمیت بالایی برخوردار است ، و می تواند روی بالا بردن سایت در گوگل ، موثر باشد. لینک سازی خارجی شما ، نیز باید به صورت کاملا حرفه ای انجام شود و با الگوریتم های گوگل تطابق داشته باشد تا خطر جریمه شدن وجود نداشته باشد. در لینک سازی خارجی شما ، باید دقیقا بدانید ، که چه زمانی و به وب سایت هایی لینک بزنید و این مورد به شما کمک می کند ، چرا که گوگل با این موضوع متوجه می شود ، که محتوای شما ، یک محتوای ارزشمند و دارای منبع هست

بیشتر بخوانید :  زمان خرید رپورتاژ چه زمانی است ؟ .

بهبود پرفورمنس

6- بهینه سازی پرفورمنس

پرفورمنس وب سایت ، روی بالا بردن سایت در گوگل تاثیر گذار است و این موضوع برای گوگل بسیار مهم است ، که شما چطور تجربه کاربری را ایجاد می کنید ، و گوگل با ابزار های خود این مورد را بررسی می کند و در صورتی که کاربران از شما رضایت داشته باشند ، گوگل نیز شما را به رتبه های بالاتر ارسال می کند.

برای اینکه بتوانید به بهترین شکل تجربه کاربری را تامین کنید. ، وب سایت شما باید به طور کامل در زیر 3 ثانیه بارگذاری شود و همینطور حجم صفحه اصلی وب سایت شما باید زیر 900 کیلوبایت باشد!

برای انجام این کار شما باید تمامی المان های وب سایت خود مانند : html , css, javascript ، تصاویر و… را به خوبی بهینه سازی کنید و همینطور از یک شرکت هاست دهی بسیار قوی استفاده کنید و اگر از CDN ها استفاده کنید ، می تواند به سرعت وب سایت شما کمک کند.

ریسپانسیو بودن سایت

 -7 واکنشگرایی وب سایت

ریسپانسیو بودن وب سایت بسیار مهم تر شده است و گوگل هر ساله ، روی این المان تاکید می کند! واکنشگرا یا ریسپانسیو بودن به طور خلاصه به معنای توانایی سایت برای نمایش در تمامی دستگاه های مختلف مانند : تلفن های همراه ، تبلت ، لپ تاپ و… است و این موضوع در سئو وب سایت شما بسیار مهم است. از آنجایی که 52 درصد کاربران با استفاده از موبایل وارد وب سایت ها می شوند.

این مورد از نظر گوگل بسیار مهم است و شما برای بالا بردن سایت در گوگل صد در صد وب سایت خود را به طور کامل ریسپانسیو کنید و شما می توانید با استفاده از ابزار ریسپانسیو چکر خود گوگل ، واکنشگرا بودن وب سایت خود را بررسی کنید.

سایت مپ

8- استفاده از Sitemap یا نقشه سایت

نقشه سایت یا سایت مپ ، یک نقشه برای ربات های خزنده گوگل است ، که باعث می شود ، که ربات های گوگل صفحات وب سایت شما را راحت تر شناسایی و پیمایش کند. شما با داشتن یک سایت مپ خوب ، می توانید طوری تنظیمات را انجام دهید ، که به راحتی هر صفحه ای که به وب سایت اضافه شد ، به طور خودکار توسط خود موتور های جست و جوگر بررسی و ایندکس می شوند. این مورد می تواند در بالا بردن رتبه گوگل وب سایت شما کمک کننده باشد.

بهینه سازی عکس ها

9- بهینه سازی تصاویر

همانطور که می دانید ، تصاویر از المان های بسیار مهم و موثر ، در حجم صفحه است و اگر تصاویر وب سایت شما به خوبی بهینه سازی نشده باشد ، می تواند موجب کندی وب سایت شما شود. شما باید قبل از استفاده از هر عکس در وب سایت ، آن را به طور کامل بهینه سازی کنید و فشرده سازی های لازم را به وسیله ابزار های فشرده ساز مانند : فتوشاپ ، TinyPng , comperssor.io , jpegcompressor و… انجام دهید تا بدون افت کیفیت ، عکس های وب سایت خود را بهینه سازی کنید.

همچنین تمامی تصاویر شما ، باید دارای تگ Alt یا همان متن جایگزین باشند. این مورد شاید در رتبه گوگل شما به طور مستقیم تاثیر نداشته باشد ، اما زمانی ، که یک عکس در بعضی از مواقع به خوبی بارگذاری نشود ، این متن جایگزین آن خواهد بود و به ربات های خزنده گوگل در زمینه شناسایی محتوای عکس شما کمک کننده خواهد بود و روی بالا بردن سایت در گوگل تاثیر گذار است.

10- چگالی کلمات کلیدی یا Density

چگالی کلمات کلیدی ، در بالا بردن سایت در گوگل بسیار موثر است ، چرا که اگر شما بیش از حد استفاده کنید ممکن است گوگل وب سایت شما را جریمه کند و اگر خیلی کم استفاده کنید شاید به خوبی گوگل موضوع محتوای شما را شناسایی نکند.

همچنین محتوای شما نه باید به قدری طولانی باشد ، که کاربران اصلا آن را نخوانند و زیاد به آن توجهی نکنند و نه انقدر کوتاه که آن را اصلا ایندکس نکند. برخی از متخصصین سئو معتقدند ، که چگالی کلمات کلیدی شما در متن محتوا ، باید چیزی حدود 1 تا 5 درصد متن باشد ، که این آمار دقیق نیست و بستگی به یک سری المان های دیگر دارد.

URL در سئو

11- از url های بهینه شده استفاده کنید

یو آر ال های وب سایت شما باید ، کاملا بهینه شده و تا جای ممکن کوتاه باشد ، تا هم کاربران و ربات های خزنده گوگل به راحتی بتوانند آن را درک کنند و اصلا سعی نکنید ، که از url های پیچیده برای صفحات وب سایت خود استفاده نکنید ، چرا که ممکن است ، ربات های گوگل سایر رقبا را به علت بهینه تر بودن لینک ها در جای شما قرار دهد.

همینطور از دیگر مزایای کوتاه بودن url های وب سایت شما می توان به ، راحتی اشتراک گذاری آن در شبکه های اجتماعی و قابل فهم بودن آن اشاره کرد. شما عزیزان می توانید اینجا کلیک کنید تا وارد مقاله ما در مورد مزایای کوتاه کردن لینک شوید و اطلاعات زیادی را در مورد کوتاه کردن لینک بدست آورید.

تصاویر در سئو

12- از فرمت های مناسب برای تصاویر وب سایت استفاده کنید

تصاویر نقش بسیار مهمی در جذابیت یک وب سایت دارند ، اما شما برای بالا بردن سایت در گوگل نیاز به بهینه سازی تصاویر دارید و سعی کنید از جدید ترین فرمت های روز دنیا برای عکس ها مانند : webp استفاده کنید ، که این فرمت بسیار پسوند خوبی است و در عین حال که کیفیت بالایی دارد ، حجم پایینی نیز دارد.

اما از طرفی دیگر ، باید بدانید که برخی از مرورگر ها از این فرمت پشتیبانی نمی کنند و به همین علت بسیاری از وب سایت های ایرانی از همان فرمت های JPG , PNG و… استفاده می کنند ، که آنها نیز فرمت های خوبی هستند ، اما خب شما باید این دسته از تصاویر را به خوبی بهینه سازی کنید تا مشکلی برای سرعت بارگذاری وب سایت شما ایجاد نکند.

گواهی نامه ssl

13- از گواهی SSL استفاده کنید

گوگل در سال 2014 رسما اعلام کرد ، که از این تاریخ به بعد تمام وب سایت هایی که از این گواهی استفاده می کنند و به صورت HTTPS هستند ، اولویت بالاتری نسبت به سایت هایی که از این گواهی استفاده نمی کنند دارد.

همچنین شما با داشتن HTTPS می توانید اعتماد کاربران را به خود راحت تر جلب کنید ، چرا که مخاطبان شما با مشاهده این گواهی متوجه امنیت وب سایت شما می شوند و اعتماد بیشتری به شما می کنند و در نتیجه نرخ تبدیل به مشتری شما بالاتر می رود.

14- از تگ کنونیکال {Cannonical} استفاده کنید

شما برای اینکه به گوگل این موضوع را بفهمانید ، که صفحه اصلی محتوا های تکراری شما کدام است ، باید از این تگ یعنی کنونیکال استفاده کنید ، و با این کار می توانید اعتبار صفحات خود را حفظ کنید و همینطور گوگل با اینکار شما متوجه می شود ، که کدام محتوا را در نتایج جست و جو نمایش دهد و این مورد روی بالا بردن سایت در گوگل بسیار مهم است.

بانس ریت

15- بانس ریت {Bounce Rate} را کاهش دهید 

بانس ریت یا نرخ پرش ، به میزان سرعت خروج کاربران از وب سایت گفته می شود و هر چقدر این درصد بانس ریت شما پایین تر باشد ، یعنی کاربران از محتوای شما راضی بوده اند.

شما باید سعی کنید ، که با تولید محتوا های بسیار حرفه ای و دارای مدیا های مختلف مانند : پادکست ، ویدیو ، تصاویر و اینفوگرافیک های بسیار جذاب ، گیف ها و… کاربران را جذب وب سایت خود کنید ، به طوری که آنها برای مطالعه مقاله شما وقت بذارند. همینطور از انجام کارهایی که باعث می شود کاربران از مقاله شما خارج شوند ، مانند دادن لینک های فالو به انواع وب سایت های نامربوط خودداری کنید.

فعالیت در شبکه های اجتماعی

16- از شبکه های اجتماعی برای تقویت خود استفاده کنید

یکی دیگر از ابزار های گوگل برای اینکه متوجه شود ، که وب سایت شما کاملا معتبر بوده و محتوای خوبی دارد ، فعالیت در شبکه های اجتماعی هست و گوگل با اینکار برای شما افزایش اعتبار را در نظر می گیرید. سعی کنید ، که مقالات خود را شبکه های اجتماعی مانند : لینکدین ، اینستاگرام ، لینکدین ، توییتر و… منتشر کنید ، تا بتوانید برای خود افزایش اعتبار داشته باشید.

همینطور اگر هر محتوای ، که در وب سایت وب سایت شما ، توسط کاربران ، در شبکه های اجتماعی منتشر شود ، و کامنت و لایک بالایی بگیرد ، گوگل متوجه این موضوع شده ، و اعتبار وب سایت شما را تا حدودی بیشتر می کند و این موضوع به بالا بردن سایت در گوگل کمک می کند.

بردکرامپ

17- بهینه سازی برد کرامب ها Breadcrumbs

برد کرامب ها لینک هایی هستند ، که به کاربران وب سایت کمک می کند ، تا متوجه شوند ، که در حال حاضر در کدام صفحه حضور دارند و صفحات قبلی آنها چه صفحه هایی است. این مورد روی تجربه کاربران وب سایت شما تاثیر گذار است و به می تواند به بالا بردن سایت در گوگل کمک کننده باشد.

سعی کنید تا جای ممکن از برد کرامب های جذاب و زیبا استفاده کنید و طراحی آن با رنگ بندی و قالب وب سایت شما هماهنگی داشته باشد و همینطور کاربران بتوانند از آن به راحتی استفاده کنند.

کلمات کلیدی بلند

18- از کیورد های بلند یا Long Tail شروع کنید

یکی از بزرگ ترین اشتباه برخی از سئو کاران ، این است ، که از همان ابتدای پروژه تمام قدرت و انرژی خود را برای دریافت رتبه در کلمات کلیدی کوتاه می کنند و این یک اشتباه است چرا که خیلی از وب سایت ها در رتبه های بالایی کلمات کلیدی کوتاه ، دارای دامین آتوریتی بالا و محتوا های بیشتر نسبت به سایر وب سایت هاست و مسلما یک وب سایت تازه کار با یک مقاله ساده نباید انتظار کسب رتبه آن ها را داشته باشد.

شما با کارکردن روی کیورد های بلند یا Long Tail می توانید مقداری کم کم و به صورت کاملا اصولی ، روی کلمه های کلیدی کوتاه تر کار کرده و با دریافت آتوریتی و محتوا های سئو شده ، می توانید انتظار رسیدن به رتبه های بالایی را داشته باشید ، که البته وب سایت شما باید به آن پتانسیل رسیده باشد و سایر المان ها نیز بهینه سازی شده باشد تا به بالا بردن سایت در گوگل کمک کند.

لوکال

19- سئو لوکال یا محلی را انجام دهید

سئو محلی یا لوکال ، یکی از روش های بسیار عالی برای افزایش میزان فروش یک کسب و کار است و همینطور می تواند به بالا بردن سایت در گوگل کمک کند ، چرا که سئو لوکال نیز می تواند گزینه خوبی برای کلمات کلیدی بلند یا Long Tail باشد و از طرفی دیگر ، این نوع از سئو می تواند تعداد مشتریان کسب و کار شما را افزایش دهد ، چرا که خیلی از افرادی که سرچ لوکال دارند ، به احتمال بالایی مشتری هستند!

سوالات متداول

سوالات متداول

صد در صد بله ، در بسیاری از کسب و کار ها ، اینترنتی بودن آن ضروری است و حضور شما در رتبه های اول موتور های جست و جوگر می تواند کمک بسیار زیادی به شهرت رسیدن شما ، افزایش میزان درآمد شما و… کند. سئو یک بخش جدا نشدنی از وب سایت هاست ، بنابراین اگر می خواهید ، که میزان فروش خود از کسب و کار آنلاین شما بالا باشد ، حتما باید سئو سایت خود را جدی بگیرید و سئو وبسایت خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

در جواب به این سوال باید گفت خیر ، چرا که انجام اصول سئو سایت یک امر استراتژیکی است حتی در همان زمان پروژه ممکن است بار ها توسط تیم سئو با تعغیر استراتژی رو به رو شود. همینطور شما باید توجه داشته باشید که فقط شما نیستید که خواهان رتبه 1 هستید و رقبای بسیار زیادی نیز خواهید داشت و به همین دلیل گفته می شود که رسیدن به رتبه 1 در موتور جست و جو گر تازه شروع رقابت شما با سایر رقبا است.

بالا بردن سایت در گوگل تا رتبه 1 کار بسیار مهم و سخت است و هیچ شرکت سئو و یا شخص سئو کاری نمی تواند این تضمین صد در صد را به شما بدهد ، که شما می توانید در رتبه 1 گوگل حضور داشته باشید و شما تنها فقط و فقط می توانید از سابقه کار آن شرکت و پروژه های آنها به عملکرد آنها و رعایت اصول سئو به میزان دانش آنها پی ببرید.

خرید بک لینک و یا ریپورتاژ بیشتر بستگی به میزان رقبای شما و سختی آن کلمه کلید مد نظر شما دارد ، در صورتی که رقابت بین وب سایت ها بر سر یک کلمه کلیدی ، آن چنان زیاد نباشد می توان بدون صرف این هزینه وب سایت را تا رتبه های اول رساند! ، اما در وب سایت هایی که رقبای زیاد و سرسختی دارند ، صرف این هزینه می تواند کمک کننده باشد. اما خب این مورد هم به این سادگی نیست و باید توسط متخصصان سئو انجام شود.

تماس با ما

سایر مقالات پویا وب

طراحی سایت
pouya

طراحی سایت در اردبیل

طراحی سایت در اردبیل مقدمه مشاغل بسیاری هستند که می توان آن‌ها را به صورت آنلاین ارائه داد. طراحی سایت در اردبیل برای مشاغل از میتواند

ادامه مطلب »
تماس با ما
من هاست خرید هاست مشهد بهترین هاست مشهد هاست ارزان مشهد هاست اقتصادی خرید هاست