طراحی سایت دانشگاهی ، بهترین روش آموزش غیر حضوری

طراحی سایت دانشگاهی و ساخت پرتال  دانشگاه ، از این نظر حائز اهمیت است که قشر دانشجو و اساتید با این نوع سایت سروکار دارند و از آنجایی که دانشجویان ، افراد باسواد هر جامعه به حساب می آیند ، اهمیت طراحی سایت دانشگاهی چندین برابر میشود.طراحی سایت دانشگاهی یکی از بهترین راه های ارتباطی دانشجو و اساتید و همچنین مناسب ترین روش آموزش از راه دور و یا آنلاین به حساب می آید. در ادامه این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت :

طراحی سایت دانشگاهی حرفه ای

هدف از طراحی سایت دانشگاهی چیست؟

هدف ما از طراحی سایت دانشگاهی ، راهی برای ارتباط داشجویان با دانشگاه ، اساتید ، قسمت اداری ، امور مالی و حسابداری و در صورت نیاز طراحی سیستم آموزش آنلاین و یا آموزش ثبت و ضبط شده است . البته سایت دانشگاهی میتواند  شامل امکانات بسیار زیادی باشد که همگی به نیاز کاربران و صاحبان سایت بستگی دارد و با پیشرفت روز افزون علم و تکنولوژی و همچنین نیاز گسترده مخاطب ، میتوانیم به شاخه های مختلفی از این مسئله بپردازیم. با ما همراه باشید :

آیا طراحی سایت آموزشی ، تنها شامل دانشگاه ها و مدارس دولتی است؟

در پاسخ باید بگوییم خیر ؛ طراحی سایت آموزشی تنها شامل دانشگاه ها نیست. موسسات آموزش عالی ، آموزشگاه های فرهنگی هنری ، آموزشگاه های موسیقی ، باشگاه ها و مجموعه های ورزشی ، حتی یک فرد هم به عنوان مربی ، معلم و … می توانند از این روش برای ارائه خدمات آموزشی خود استفاده کنند. در مقاله طراحی سایت آموزشی به طور کلی به این مباحث پرداختیم و شما عزیزان میتوانید اینجا کلیک کنید.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت آموزشی حرفه ای و کاملا متناسب با نیاز های دانشجویان

نکات طراحی سایت دانشگاهی

استفاده از قالب های آماده ، بزرگ ترین ضعف در طراحی سایت دانشگاهی

استفاده از قالب های آماده و تکراری ، باعث خستگی و دلزدگی مخاطب می شود و از نظر ظاهری هم کیفیت و جلوه خوبی برای سایت آموزشی شما نخوهد داشت. از طرفی بهتر است کمی سایت های دانشگاهی را از حالت رسمی و خشک دور کنیم.

فراهم کردن بستری برای رفع سوالات و ابهامات دانشجویان 

مثلا دانشجویانی که قصد ادامه ی تحصیل در دانشگاه ها و امور دیگر را دارند و یا محصلانی که قصد ورود به دانشگاه را دارند ، مطمئنا سوالاتی برایشان پیش خواهد آمد و از آنجایی که تماس گرفتن با امور دانشجویی و قسمت های مختلف دانشگاه همیشه امکان پذیر نیست ، طراحان سایت باید تمامی این ابهامات را در نظر بگیرند و در طراحی سایت دانشگاهی به آن ها بپردازند.

بیشتر بخوانید : نیچ مارکتینگ چیست ؟ افزایش درآمد با آموزش استراتژی های کاربردی

پرتال دانشگاهی از دیگر مزایای طراحی سایت دانشگاهی حرفه ایی

امروزه ، در عصر اینترنت و تکنولوژی ، بسیاری از سایت های دانشگاهی ، قسمت پرتال دانشجویی ندارند. در این موارد دانشجو ساعتها در صدف انتخاب واحد معطل میشود این رویه وقت  گیر و حوصله سر بر حتی می تواند روزها هم ادامه پیدا کند. کادر اداری دانشگاه هم از این حجم بالای کاری کلافه میشود. راه حل این مشکل افزودن قسمت پرتال دانشجویی به سایت های دانشگاهی می باشد. با افزودن این بخش ، تمامی فعالیت های دانشجویی ، ثبت نام ، حذف و اضافه ، انتخاب واحد و امور دانشجویی دیگر به راحتی انجام خواهد شد.

المان های طراحی سایت دانشگاهی

ui و ux مهم ترین اصل در سایت دانشگاه که باید به آن توجه شود 

همان طور که گفتیم ، معمولا سایت های آموزشی و آموزشگاهی همگی تکراری و ظاهری خسته کننده شبه به هم دارند. در طراحی سایت دانشگاهی موفق باید علاوره بر ui چشم نواز ، ux کناسب و کاربر پسند رعایت شود.

از دیگر خدماتی باید در طراحی سایت دانشگاهی ، به آن توجه شود 

  1. پرداخت آنلاین شهریه
  2. اینک اتصال به منظور اتصال به سامانه های دانشجویی مثل شارژ کردن سلف دانشگاه و تغذیه
  3. ارتباط با ما : اطلاعات مربوط به تماس با بخش های مختلف  دانشگاه
  4. چارت سازمان یافته : بخش های مختلف مدیریت ، مدیر گروه ، خوابگاه و …
  5. ایجاد تقویم آموزشی به منظور دروس مربوط به هم ، نام ساختمان و کلاس ، روزها و ساعات تشکیل کلاس و جلسات امتحانی و …

طراحی صفحات اخبار و اطلاع رسانی در سایت دانشگاه : که در این بخش اخبار و اطلاعیه های  مهم دانشگاهی ، تاریخ برگزاری سیمینار ها ، آیین هاو مراسمات مورد برسی قرار میگیرد.

و بسیاری دیگر از موارد …

ویژگی های طراحی سایت دانشگاهی

سئو ، مهم ترین اصل در سایت دانشگاهی

با رعایت نکات اصولی و مهم سئو که کاملا تخصصی میباشد ، سایت بهینه سازی میشود. به این معنی که کاربران ، با سرچ کردن نام دانشگاه یا مرکز آموزشی شما به راحتی به سایت شما دسترسی پیدا خواهند کرد.

سرعت سایت  

نکته قابل توجه در طراحی سایت دانشگاهی ، سرعت سایت است. سایت آموزشی باید با سرعت لود شود. نکته بعدی ، زمان جابجایی بین صفحات است ؛ زمان جابجایی ، نباید طولانی و خسته کننده باشد.

امنیت در سایت دانشگاهی

در سایت دانشگاهی و آموزشی امنیت وب سایت بسیار حائز اهمیت است زیرا اطلاعات مهم و حساسی در آنها نگهداری میشود. این نوع سایت باید از نظر حملات سایبری و هک شدن اطلاعات محافظت شده باشند.

بهترین طراحی سایت دانشگاهی

سهولت در برگزاری کلاسهای آنلاین و شرکت در جلسات امتحان 

از دیگر مشکلات سایت های آموزشی ضعیف ، مشکلاتیست که هنگام ورود کاربر برای شرکت در جلسه آموزشی و یا جلسات امتحانی رخ میدهد ، میتوان اشاره کرد. طراحی سایت دانشگاهی باید از سرعت لود بالا و امکانات پیشرفته ایی برخوردار باشد تا از به وجود آمدن این مشکلات احتمالی جلوگیری کند. با تهیه یک هاست قوی ، وب کم و میکروفون با کیفیت برای اساتید و اینترنت پر سرعت مشکل آموزش آنلاین بی کیفیت و نویز دار برطرف خواهد شد .

سخن آخر  

با انتخاب تیم طراحی سایت متخصص ، تمامی مشکلات ذکر شده به صفر خواهد رسید. مهارت و سلیقه طراحان پویا وب شمارا غافلگیر خواهد کرد. انتخاب با شماست.

تماس با ما
من هاست خرید هاست مشهد بهترین هاست مشهد هاست ارزان مشهد هاست اقتصادی خرید هاست