طراحی سایت با المنتور واقعا آسونه!

از زمانی که cms وردپرس ساخته شده است ، توسعه دهندگانی زیادی برای آن پلاگین و آپشن ساخته اند تا کار وب مستران را راحت تر و حرفه ای تر کند. یکی از این افزونه ها ، افزونه صفحه ساز المنتور است. یعنی طراحی سایت با المنتور. این یک افزونه حرفه ای صفحه ساز است که با آن به راحتی می توان یک وب سایت عالی با هر شکل و شمایلی که دوس داشته باشید طراحی کنید.

طراحی سایت با المنتور خیلی راحت بوده و با چند کلیک ساده می توان آیتم ها و المان های خود را در آن درج و استفاده کرد. نکته جالب این elementor این اتس که در آن می توان قالب های متفاویت ایجاد و در صفحات تکرار شونده خود ست کرد تا از یک قالب در تمام صفحات استفاده کرد.

کلی آیتم های حرفه ای ، عکس ، نوشته ، فورم و … همگی در یک افزونه واقعا خیلی متهیر کننده هستش. این افزونه به دلیل اینکه می توان در آن به صورت دسیت کد های css وارد کرد ، در میان حرفه ای های طراحی ساتی در کد نویسی نیز بسیار جذاب و محبوب است.

این افزونه در دو نسخه المنتور و المنتور پرو عرضه می شود که نسخه المنتور را می توان از خود منبع وردپرس دانلود و نصب کرد ولی المنتور پرو را به طریق خرید لایسنس با نصب و فعال سازی آن در افزونه ها می توان استفاده کرد. به این شکل که اول المنتور معمولی را نصب می کنید و بعد از فعال سازی آن با تهیه و نصب المنتور پرو در افزونه و فعال سازی ، امکانات کامل تر در آن ایجاد می شود.

در این مقاله که طراحی سیات با المنتور نام دارد ، به سر فصل های زیر خواهیم پرداخت که خیلی به دردتان میخورد و می توانید آشنایی جامع نسبت به خود افزونه صفحه ساز المنتور داشته باشید. پس با ما همراه باشید.

پادکست :

طراحی سایت با المنتور

طراحی سایت با المنتور ، انتشار در هر لحظه

می توان گفت که بیشرین طرفدان این افزونه در قابلیت تغییرات لحظه صفحه با این پلاگین است. این پلاگین با سیتسم حرفه ای که برای آن در نظر گرفته شده است. قابلیت این را دارد که در هر لحظه ای که بخواهید آن را تغییر دهید و در لحظه تغییران ایجاد شده خود را منتشر کنید. 

شما بعد از اینکه پلاگین را نصب کردی و آن را فعال کردید ، کافی است که به صفحه مورد نظر خود بروید و در آن ویرایش با المنتور را سلکت کنید. بعد از این کار شما به صفحه مورد نظر خود در قالب ادیتور المنتور هدایت می شود که در آن می توانید به صورت حرفه ای هر نوع تغییراتی دارید را با انتخاب المان ها و آیتم های موجود برای طراحی ، آن ها را ایجاد ، حذف ، تغییرات و … دهید و در آخ رهم آن را انتخاب گزینه انتشار در پایین منو المنتور که سبز رنگ است ، صفحه را فورا در اینترنت منتشر کنید.

هر چند شما می توانید از تنظیات درج حرفه ای آن نیز استفاده کنید که تاریخ انتشار تنظیم کنید و یا تغییرات خود را پیش نویس کنید. اما جذابیت آن در لحظه درج شدن محتوا و تغیرات ایجاد شده برای کاربران است.

طراحی سایت با المنتور

طراحی سایت با المنتور به صورت کاملا زنده

از مهم ترین و حائز اهمیت ترین آیتم های پر کاربرد این افزونه در زنده بودن تغییرات آن است. شما هر نوع تغییراتی که لازم می دانید را در صفحات خود ، با هر نوع آتیم دلخواهی که می خواهید ، فقط با گرفتن ، کشیدن و رها کردن طراحی کنید.

بعضا می گویند به همین راحتی؟ بله دقیقا به همین راحتی ، شما یک ویرایشگر و ادیتور زنده دارید که در آن همزمان با پیکربندی آیتم ها و المان ، محتوا آن را به صورت زنده بکشید ، رها کنید ، طراحی کنید ، تغییرات ایجاد کنید و …

همچنین امکانات elementor هم در حالت خود منو سمت راست آن کار می کند و هم در حالت زنده کلی امکانات دیگر فقط با کیلیک بر روی گزینه ها و المان های مربوطه ، برای شما نمایش می دهد و می توانید از آن ها برای ویرایش همان المان ها ، ستون ها ، اندازه و … استفاده کنید.

طراحی سایت با المنتور

صفحه ساز المنتور ، طراحی فقط با گرفتن و کشیدن !

در پاراگراف قبل ، از طراحی سایت با گرفتن و کشیدن صحبت شد. بله یکی از محبوبیت های آن سهولت در طراحی سایت با این افزونه هستش ؛ شما با پلاگین elementor می توانید به صورت کاملا حرفه ای و فقط با چند کلیک ساده ، drap & drog طراحی سایت خود را انجام دهید.

از طرفی این آپشن و ویرایش به طراحی ویژوآلی نیز معروف است که در آن شما می تواند آتیم های مورد نظر خود را ، ردتعداد ستونی که میخواهید ایجاد کنید.

صفحه مورد نظر خود را با elementor باز کنید ؛ سپس با انتخاب سطر و تعداد ستون در آن ، درون ریزی خود را ایجاد کنید. بعد از اینکه این درونریز را انجام دادید ، کافی است که از منوی سمت راتس ویرایگشر ، آتیم و المان مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس آن را گرفتن ، کشیدن و رها کردن در ستون مورد نظر خود جایگذاری کنید. 

همچنین در آن می توانید یک آتیم را ویرایش کنید و با یک کلیک المان و یا ستونی از آن را کپی و یا حتی مستقیم تکثیر کنید. با این کار سرعت شما در طراحی سایت بسیار بالا می رود و به سرعت می توانید وب سایت خود را با این پلاگین ، یعنی صفحه ساز المنتور طراحی کنید.

 

طراحی سایت با المنتور

قابلیت تغییر سایز ، فونت و ... در elementor

این یک مورد در طراحی سایت با المنتور واقعا بی نظیر هستش. شما می توانید هر نوع آیتمی که در المان های مربوطه انتخاب و جایگذاری می کنید ، آن آیتم را انتخاب کنید تا منوی سمت راتس شما تغییر کند و سپس با تنظیماتی که از آیتم به شما داده می شود ، شروع به تغییراتی چون تغییر فونت ، سایز ، پس زمینه ، رنگ ، شکل و فرم ، سایه ، انمیشین و … کنید.

همچنین حالت دستی که این افزونه به وبمستران حرفه ای می دهد ، می توانند که به صورت کاملا ایزوله ، کد های css خود را وارد فیلد مورد نظر کنند ، و سپس تغیییرات به وجود آمده را به صورت زنده مشاهده کنند.

شما می توانید با تهیه نسخه elementor pro ، کلی امکانات بیشتر و آیتم ها و المان های پر کاربردی را در اختیار داشته باشید تا بتوانید یک طراحی سیات حرفه ای با صفحه ساز المنتور داشته باشید. البته حائز اهمیت است بدانید که غیر از این دو نسخه ، ما دو نسخه ادانز های این پلاگین داریم که که ادانز المتور و ادانز جت المنتور نام دارند و با تیه این دو ، با دنیایی تمام نشدنی از المان ها رو به رو خواهید شد.

طراحی سایت با المنتور

کلی دمو آماده از صفحات و ستون ها در صفحه ساز المنتور

می توان این مودر را برای افرادی در نظر داشت که قصد خرید نسخه پرو و ادانز های این پلاگین را دارند. با تهیه این آیتم ها ، شما به کلی دمو آماده از صفحات طراحی شده کامل و حتی ستون های پر کاربردی چون FAQ ، blog ، landing page ، homepage و … دسترسی خواهید داشت.

با باز کردن صفحه مورد نظر خود با المنتور ، براش شما کادری را دو علامت پوشه و به علاوه نشان خواهد داد. با انتخاب گزینه پوشه ، شما به دسته بنید بزرگی از دمو های آماده دسترسی خواهید داشت گه در آن می توایند با انتخاب هر یک از آن و ایمپورت کردن آن در صفحه ، از طراحی سیات با المنتور در سریعترین زمان ممکن لذت ببرید.

نکته حائز اهمیت این است که برخی از قالب ها وردپرسی به این پلاگین سازگاری ندارند و بعضا نمی توانند به خوبی در آن مار کند. اما در برخی از آن این پلاگین با داشتن سازگاری کامل با قالب که هیچ ، خو قالب نیز کلی دمو آماده المنتوری به وب مستر و طراح سایت می دهد.

طراحی سایت با المنتور
طراحی سایت با المنتور به صورت کاملا رسپانسیو و زنده

دیگه خفن تر از این مورد نداریم و نخواهیم داشت. از زمانی که داشتن رابط و تجربه کاربری خوب برای گوگل یک معیار امتیاز دهی به حساب می آید و موضوع mobile friendly بسیار مهم است ، سازنده این افزونه ، یک گزینه را در نظر گرفته که در آن می توانید وب سایت خود را به صورت رسپانسیو در هر سایز ، دستکاه و شکل و شمایلی که می خواهید بررسی کنید و چک کنید تا ببینید مشکلات نمایشی در صفحه وجود دارد یا خیر.

در پایین ترین نقطه در منوی سمت راست ، در کنار گزینه انتشار ، گزینه ای به اسم رسپانسیو وجود دارد که در آن شما می توایند نوع دستگاه خود و سایر آن را مشخص کنید و سپس اقدام به ادامه و یا اصلاح طراحی برای صفحه نمیاش های مودر نظر خود داشته باشید.

در نظر داشته باشید که این تغییرات هر کدام در هر دستگاه جدا گانه است و هیچ ارتباطی بین طراحی صفحات سایز مانیتور و گوشی وجود ندارد. شما می توایند به صورت جداگانه هر قسمت را به میزان دلخواه خود به حالت ویژوآل و بصری تکمیل کنید و آن را به صورت کامل ارائه و انتشار دهید.

پلاگین چک کردن ریدارکت

پشتیابنی کامل elementor از پلاگین های سئو (yoast)

همانطور که می دانید یکی از الگو های حرفه ای و کمک رسان در خصوص سئو وب سیات ، پلاگین یوست سئو هستش این افزونه در ویرایشگر خود وردرس ، یک پنلی را در هر صفحه ایجاد می کند که می توان به صورت کاملا دسیت و راحت مشخصات مربوطه به هر فیلد را پر کردن ، نتیجه را دید و در آخر صفحه پیش نویس و یا انتشار دهد. 

در طراحی سایت با المنتور لازم است این را بدانید که این افزونه یک سازگاری و تملاژ کامل با یوست سئو دارد و می توانید از قسمت تنظیمات صفحه مورد نظر از ایدتور المنتور ، آ« را باز کرده و تمام تغییرات نیاز را در آن پر و خالی کنید.

می توان گفت کهطراحی سیات با المنتور یکی از حرفه ای ترین و آسان ترین راه های طراحی سایت است و در آن می توانید به شکل کاملا نوین طراحی خود را انحام دهید. در نظر داشته باشید که حتما سه نسخه از المنتور را در وب سایت خود نصب و فعال سازی کنید تا یک طراحی حرفه ای از سایت خود داشته باشید. المنتور ، المنتور پرو و نسخه ادانز المنتور.

شما می توانید تمام پروسه طراحی وب خود را به تیم ما ، یعنی تیم پویا وب بپسارید تا بتوانید در زمان و وقت خود صرفه جویی کرده باشید. تیم ما با داشتن سابقه بیشینه در حوزه طراحی ، سئو و امنیت سایت ، همواره چندین قدم نسبت به سایر رقبا جلوتر است. از همارهی شما تا انتهای این مقاله بسیار سپاس گذاریم

تماس با پویا وب

دیدگاه ها بسته شده است

آژانس طراحی سایت پویا وب با طراحی وب سايت حرفه‌ای و طراحی فروشگاه اینترنتی بيش از پانصد شرکت و ميزبانی بيش از هزار وب سايت، فعاليت رسمی خود را از تابستان سال 1395 آغاز کرده و همواره می‌کوشد خدمات خود را با بالاترين کيفيت ممکن و با بهره‌گيری از جدیدترین متدها به شما ارائه دهد.