بک لینک چیست و چطور می توان آن را گرفت؟

ساختن لینک های درست و با کیفیت در موفقیت وب سایت نقش مهمی دارد و بک لینک نیز یکی از موارد لینک سازی صحیح است. در این مقاله ما به شما توضیح می دهیم که اصلا بک لینک چیست و چطوری می توانیم آن را بدون ریسک پنالتی شدن وب سایت آن را دریافت کنیم.

در ادامه همچنین در مورد اینکه تاثیر بک لینک چیست و اصلا چرا افراد دست به این کار می زنند نیز خواهیم پرداخت. تا انتها با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را در مورد اینکه بک لینک چیست مطالعه کنید.

بلک لینک چیست؟ بک لینک به چه معناست؟

بک لینک ها به لینک های ورودی گفته می شوند که از وب سایت شما به سایر وب سایت ها داده می شود و یا بالعکس. زمانی که شما یک صفحه ای را از وب سایت دیگران لینک دهید ، به طوری که با کلیک روی آن به همان وب سایت هدایت شود آن لینک داده شده به عنوان یک بک لینک شناخته می شود.

به طور خیلی ساده و خلاصه تر ، به متن ها و تصاویری در وب سایت ها گفته می شود که با کلیک روی آنها به یک صفحه ی دیگر منتقل می شود. اما تاثیر بک لینک چیست؟ و چه کاربردی برای وب سایت ما دارد؟ در ادامه مقاله ما به این موضوع خواهیم پرداخت

تاثیر بک لینک چیست؟ چه قدر به موفقیت وب سایت ما کمک می کند؟

در ادامه می توانید مطالعه کنید که تاثیر بک لینک چیست و چرا اکثر وب سایت های رنک اول برای این مورد هزینه می کنند.

بک لینک

بک لینک به شما کمک می کند تا سرعت ایندکس شدن صفحتتان در موتور های جست و جو بیشتر شود

یکی از بهترین مزایایی که بک لینک به وب سایت شما می دهد سرعت ایندکس هستش. در صورتی که وب سایت شما دارای بک لینک های با کیفیت و حرفه ای باشد ، ربات ها و خزنده های موتور های جست و جوگر وب سایت شما را سریع تر ایندکس می کنند و در نتیجه جست و جو به کاربران نمایش می دهند. در ادامه می توانید سایر موارد اینکه تاثیر بک لینک چیست را مطالعه کنید.

بک لینک ها رتبه بندی شما را بهتر می کند

بک لینک ها به شما کمک می کند ، تا جایگاه بهتری در موتور های جست و جو گر داشته باشید و با بهبود رتبه وب سایت شما ، بازدید وب سایت شما نیز بالاتر خواهد رفت. همچنین بک لینک باعث می شود که اعتبار وب سایت شما نیز نزد موتور های جست و جو گر بالاتر برود و همین مورد می تواند یک دلیل قوی و محکم برای استفاده از بک لینک باشد. در ادامه ما می توانید مطالعه کنید که نحوه دریافت بک لینک چیست؟ و چطور می توانیم بک لینک های خوب و بدون خطر پنالتی شدن وب سایت را دریافت کنیم.

چطوری بک لینک بگیریم که مضر نباشه و خطر پنالتی توی اون وجود نداشته باشه؟

در ادامه می توانید در مورد اینکه نحوه دریافت بک لینک چیست؟ و چطور می توان یک بک لینک حرفه ای گرفت توضیح خواهیم داد.

نقش محتوا در بک لینک

محتوای با کیفیت و حرفه ای تولید کنید 

نقش محتوا در بک لینک چیست ؟ زمانی که شما به صورت کاملا حرفه ای و جامع تولید محتوا کنید و به رتبه های اول برسید ، اشخاص و مردم ، شما را به عنوان یک رفرنس یا منبع متخصص و حرفه ای در مورد حیطه تخصصی خود شناسایی می کنند. تولید محتوای حرفه ای باعث می شود که افراد سعی کنند از محتوا های وب سایت شما بهره ببرند و یا حتی به وب سایت شما بک لینک دهند. در ادامه می توانید با یکی از پر بحث ترین موضوع در بین متخصصین سئو مطالعه کنید.

خرید بک لینک

خریدن بک لینک 

خیلی از متخصصین سئو معتقدند که برای موفقیت وب سایت باید بک لینک خریداری کرد تا بتوان آن را به اشخاص دیگر معرفی کرد. اما از جهتی دیگر برخی دیگر نیز معتقدند که خریدن بک لینک یک اشتباه بزرگ است و برای وب سایت شما مضر است. مسئله ای که در خرید بک لینک وجود دارد ، این است که نباید به صورت خیلی عادی و بدون داشتن تخصص مربوطه انجام شود.

برای خریدن بک لینک شما باید بتوانید مواردی مانند : اعتبار لینک ، کیفیت لینک ، و جایگذاری لینک و حتی اینکه بک لینک در چه وب سایت هایی تولید شود ، آنالیز لازم را انجام دهید و بتوانید آن را با دقت بسنجید. در ادامه می توانید مطالعه کنید که سایر روش های دریافت بک لینک چیست؟ پس با ما همراه باشید.

سایر روش ها           

شبکه های اجتماعی ، فروم ها ، نقد و بررسی و… همه از سایر مواردی هستند که شما با استفاده از آن می توانید بک لینک دریافت کنید ، اما پربازده ترین و بهترین روش های دریافت بک لینک دو روش ذکر شده ابتدایی است ، چرا که بیشتر در معرض استفاده کاربران قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید : بهترین زمان برای خرید رپورتاژ جهت بهبود وضعیت گوگل

لینک های منوبار

بک لینک باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ در هنگام استفاده از بک لینک باید چه معیار هایی را بسنجیم؟

ما تا به اینجا به شما توضیح دادیم که بهترین روش های دریافت بک لینک چیست؟ در ادامه به دو مورد از دیگر بحث های بک لینک در سئو خواهیم پرداخت.

بک لینک های فالو و نو فالو {Follow , NoFollow}

قبل از پرداختن به تفاوت این دو مورد در ابتدا اجازه دهید که آن را برای شما عزیزان یکبار تعریف کنیم.

لینک های فالو به لینک هایی گفته می شود که توسط ربات های موتور های جست و جوگر بررسی می شوند و موتور جست و جو به آن اهمیت بیشتری می دهد.

لینک های نو فالو نیز به لینک هایی گفته می شود که توسط ربات های موتور های جست و جو گر آن چنان  بررسی نمی شوند و به آنها اهمیت زیادی نمی دهند ، اما این به معنای بدون کاربرد بودن آنها نیست.

توجه داشته باشید که هنگام خرید بک لینک نباید ، لینک Nofollow باشد ، چرا که در این صورت آن لینک اعتباری برای وب سایت شما نخواهد داشت. ممکن است برای شما این سوال پیش آمده باشد که پس لینک های نوفالو چه کاربردی دارند؟

شما با استفاده بیش از حد از لینک های فالو ، توسط موتور های جست و جوگر اسپمر شناخته می شوید و این اصلا اتفاق خوبی نیست و برای حل این مسئله می توان از لینک های نوفالو استفاده کرد. همچنین لینک های نوفالو باعث می شوند که از اعتبار وب سایت شما کم نشود و همچنان وب سایت شما در رده های بالا بماند. همینطور لینک های نوفالو باعث می شوند که محتوا های وب سایت شما تکراری نباشند و تازه باشند. در ادامه می توانید در مورد اینکه ویژگی های بک لینک چیست مطالعه بیشتری داشته باشید.

انکر تکست (Anchor text)

انکر تکست به متن هایی گفته می شوند که لینک دار هستند و افراد با کلیک روی آنها به وب سایت های دیگر و یا صفحات دیگر از همان وب سایت منتقل می شوند. و می تواند شامل موارد زیر باشد.

  • عبارت هایی همچون : اینجا ، کلیک کنید و…
  • عین خود کلمه کلیدی
  • آدرس وب سایت ها
  • نام برند ها
  • و برخی موارد دیگر

اعتبار وب سایت

وب سایت هایی که قرار است به آنها لینک بدهید و یا از آنها لینک دریافت کنید ، برای اینکه بتواند موثر باشد باید از اعتبار قابل قبولی نزد گوگل برخوردار باشند ، تا بتواند برای وب سایت شما بازدهی داشته باشند. و سعی کنید در وب سایت هایی که در اعتبار پایینی دارد بک لینک تولید نکنید چرا که نسبت به تایم و انرژی که صرف می کنید بازدهی نخواهید دید. در ادامه می توانید در مورد اینکه نقش محل قرار گیری بک لینک چیست مطالعه ای داشته باشید.

محل قرار گیری بک لینک

بک لینکی که قرار است استفاده کنید باید در وب سایت های مربوطه باشد. برای مثال زمانی که شما در حوضه کیف و کفش فعالیت می کنید ، نباید بک لینک خود را در وب سایت های با موضوعاتی مانند : آموزش زبان و یا سایر وب سایت های نامربوط قرار دهید. در ادامه می توانید یک نتیجه گیری را در مورد اینکه بک لینک چیست مطالعه کنید.

بیشتر بخوانید : تفاوت دامنه داخلی و دامنه بین‌المللی نکات طلایی و سرنوشت ساز

کلام آخر

ما تا به اینجا خدمت شما توضیح دادیم که بک لینک چیست و همچنین در مورد نحوه دریافت آن و سنجش اعتبار آن نیز صحبت کردیم. اما به عنوان سخن آخر باید بگوییم که در صورتی که تخصص لازم برای استفاده از بک لینک را ندارید اصلا اینکار را انجام ندهید ، چرا که سوای نداشتن سود ، برای وب سایت شما مضر نیز خواهد بود و باعث می شود وب سایت شما از اعتبارش کم شود.

ارتباط با ما

سایر مقالات پویا وب

طراحی سایت
pouya

طراحی سایت در اردبیل

طراحی سایت در اردبیل مقدمه مشاغل بسیاری هستند که می توان آن‌ها را به صورت آنلاین ارائه داد. طراحی سایت در اردبیل برای مشاغل از میتواند

ادامه مطلب »
تماس با ما
من هاست خرید هاست مشهد بهترین هاست مشهد هاست ارزان مشهد هاست اقتصادی خرید هاست