وردپرس یا کدنویسی کدام بهتر است ؟

یکی از پر تکرار ترین بحث ها بین افراد در حوضه طراحی سایت این است که وردپرس یا کدنویسی کدام برای آنها بهتر است. در این مقاله ما به صورت کامل به موضوع وردپرس یا کدنویسی پرداخته ایم و هر کدام از این دو مورد را به طور کامل بررسی خواهیم کرد. همچنین در نهایت یک نتیجه گیری کلی در مورد اینکه وردپرس یا کدنویسی کدام برای کسب و کار ما بهتر است خواهیم داشت. پس با ما همراه باشید.

وردپرس یا کدنویسی ؟ ویژگی های آنها چیست؟

قبل از اینکه به این موضوع بپردازیم که وردپرس یا کدنویسی کدام آنها بهتر هستند اجازه دهید که وردپرس را یک بار برای شما تعریف کنیم. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا {CMS} متن باز هستش که امروزه بسیار محبوب شده است و شما می توانید با استفاده از آن بدون داشتن دانش کدنویسی یک وب سایت را برای خود طراحی کنید.

اما امروزه وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای کامل تبدیل شده و پای خود را فرا تر از یک پلتفرم وبلاگ نویسی گذاشته است. برای اینکه بیشتر به حرفه ای بودن وردپرس پی ببرید باید بگوییم که وب سایت های کمپانی های بسیار بزرگی مانند : سونی ، NBC ، New York Post و برخی موارد دیگر با وردپرس طراحی شده اند و طبق آمار در حال حاضر بیش از 33 درصد وب سایت های کل دنیا از وردپرس استفاده می کنند.

در ادامه ما به برخی از ویژگی های وردپرس یا کدنویسی خواهیم پرداخت ، پس با ما همراه باشید.

زمان مورد نیاز برای طراحی سایت

زمان مورد نیاز برای طراحی کامل وب سایت

یکی از بزرگترین مزیت های وردپرس نیاز نداشتن به زمان های بسیار بالا برای طراحی است. در وردپرس شما پس از تهیه هاست فقط یک نسخه از آن را از مخزن اصلی خود وردپرس یعنی wordpress.org دریافت می کنید و آن را روی هاست خود آپلود کرده و سپس تنظیمات و طراحی خود را روی هاست اعمال می کنید.

زمان تخمینی که می توان به عنوان تایم مورد نیاز برای طراحی وب سایت در وردپرس گفت عددی بین 10 تا 20 روز است که می تواند بسته به امکانات و ویژگی های مورد نیاز وب سایت این زمان نیز تعغیر کند.

اما در کدنویسی اصلا اینگونه نیست چرا که کدنویسی به صورت صفر تا صد وب سایت شما باید کاملا اختصاصی طراحی شود و این کار ممکن است بین 50 تا 80 روز طول بکشد. البته این مقدار ذکر شده به صورت تخمینی است و می تواند در صورت حضور تعداد کدنویس های زیاد و فعالیت مداوم آنها روی وب سایت شما حتی کمتر نیز شود. در ادامه می توانید در مورد هزینه های وردپرس یا کدنویسی مطالعه کنید.

هزینه کدام بیشتر است وردپرس یا کدنویسی

هزینه های لازم برای طراحی وب سایت 

یکی از اصلی ترین دلایل که بین وردپرس یا کدنویسی (در ایران البته) ، وردپرس را انتخاب می کنند هزینه پایین آن است. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای رایگان است و شما تنها هزینه ای که در وردپرس باید بپردازید هزینه هایی همچون : هزینه دیزاین ، هزینه برخی پلاگین های مورد نیاز و… است.

اما در کدنویسی به علت اختصصاصی بودن ، دستمزد برنامه نویسان برای طراحی وب سایت شما بالا خواهد بود و در کدنویسی تمامی افزونه ها و قالب وب سایت به صورت دستی طراحی شود.

همچنین در کدنویسی هزینه به روز نگه داشتن وب سایت نیز نسبت به وردپرس بالاتر است چرا که شما باید یک تیم کدنویس را استخدام کرده تا آنها به طور دائم روی وب سایت شما کار کنند و مدیریت وب سایت شما را بر عهده بگیرند.

بیشتر بخوانید : طراحی سایت ارزان اما کاملا حرفه ای

 

امنیت

امنیت کدام بیشتر است؟

امنیت کدام بیشتر است؟ وردپرس یا کدنویسی؟ باید گفت که وردپرس به دلیل متن باز بودن خود و همچنین قدیمی بودن کد های وب سایت (این مورد احتمالی است) راحت تر در معرض آسیب و خطر قرار می گیرد. برای رفع این مشکل نیز راه کار هایی وجود دارد و شما باید دائما وب سایت خود را به روز نگه دارید و در صورت منتشر شدن هر گونه به روز رسانی از جانب وردپرس ، نسخه فعلی خود را با نسخه جدیدتر جایگزین کنید.

همچنین اگر وب سایت شما کدنویسی است باید همواره کد های خود را به روز نگه دارید و یا حتی در صورت نیاز از یک متخصص امنیت درخواست کنید تا کد های وب سایت شما را آنالیز کرده و در صورت وجود هر گونه باگ و مشکل آن را به شما گزارش دهد و در کل نباید کدنویسی وب سایت شما مشکل داشته باشد.

ویژگی های ظاهری

کدام ویژگی های بیشتری در بحث طراحی دارد؟

وردپرس یا کدنویسی ؟ کدام ویژگی های بیشتری دارد؟ باید گفت که با هردو روش می توان یک وب سایت بسیار زیبا داشت و حتی در هر دو روش نیز می توانید وب سایت خود را کاملا ریسپانسیو کنید. ریسپانسیو یا واکنشگرا بودن وب سایت به معنای توانایی وب سایت برای نمایش خود در انواع دستگاه های مختلف مانند : تلفن های همراه ، تبلت ها ، لپ تاپ ها و… است.

همانطور که گفته شد زیاد تفاوت هایی در طراحی نیست اما ، بزرگترین و محسوس ترین تفاوت آنها این است که شما در کدنویسی بسیار دستتان باز خواهد بود و به راحتی می توانید هر المانی را در وب سایت تعغیر دهید اما ممکن است در وردپرس نیاز به صرف زمان بیشتری برای انجام همان تعغیر داشته باشید.

 

بیشتر بخوانید : ورود به طراحی سایت، نحوه ورود به طراحی سایت با بهترین کیفیت و هزینه کم

 

بهینه سازی عکس ها

وضعیت سرعت و سئو کدام بهتر است کدنویسی یا وردپرس

وردپرس یا کدنویسی به نظر شما کدام سرعت بیشتری دارد؟ سرعت یکی از المان های بسیار مهم برای سئو وب سایت است. مسلما در طراحی اختصصاصی یا کدنویسی سرعت وب سایت شما خیلی بالاتر از یک وبسایت وردپرسی خواهد بود ، چرا که در طراحی اختصصاصی شما تمامی المان های وب سایت را می توانید تا حد ممکن بهینه سازی کنید و سرعت وب سایت خود را تا حد بسیار زیادی بالا ببرید.

اصلی ترین فلسفه وردپرس برای طراحی سایت ، طراحی یک وب سایت در زمان بسیار کم است و از نظر بهینه سازی برای موتور های جست و جو گر ، مسلما یک وب سایت کدنویسی شده خیلی بهتر خواهد بود.

بیتشر بخوانید : چرا طراحی سایت و اپلیکیشن برای کسب و کار ها ضروریست؟

 

 
کدنویسی یا وردپرس

بالاخره کدام را انتخاب کنیم؟ وردپرس یا برنامه نویسی؟

برای اینکه متوجه شوید وردپرس یا کدنویسی کدام آنها برای شما مفید تر خواهد بود باید المان های زیر را مورد بررسی قرار دهید.

زمان

اگر زمان برایتان خیلی مهم است ، پیشنهاد ما به شما وردپرس است ، چرا که یادگیری آن بسیار سریع تر از کدنویسی است و شما با تمرین می توانید به سرعت آن را فرا گرفته و وب سایت خود را مدیریت کنید. در کدنویسی فقط صرفا یک زبان کافی نیست و باید برای طراحی یک وب سایت کامل هم زبان های پایه ای تحت وب مانند : html ، css را فرا بگیرید و هم از زبان های بک اند مانند : PHP و… استفاده کنید.

سهولت

اگر برای شما راحتی مهم است باید وردپرس را انتخاب کنید ، چرا که وردپرس به شدت راحت تر از یادگیری زبان های برنامه نویسی است و شما در یادگیری وردپرس با مقدار زیادی کد های سخت رو به رو نخواهید شد.

امنیت

اگر امنیت برای شما بسیار مهم است ، باید به یاد داشته باشید که همه ی وب سایت ها در معرض خطر هستند و وردپرس یا کدنویسی فرقی ندارد و در هر دو صورت باید به بهترین شکل ممکن وب سایت خود را به روز و همچنین ایمن نگه دارید.

وردپرس چه ویژگی هایی دارد؟

در ادامه ما به شما توضیح خواهیم داد ، که وردپرس چه مزیت های خوبی برای وب سایت دارد ، پس با ما همراه باشید.

وردپرس یا کدنویسی

دارای قالب های بسیار زیادی است

وردپرس یا کدنویسی؟ کدام قالب های بیشتری دارد؟ یکی از بهترین مزیت های وردپرس ، داشتن قالب های آماده و فراوان است ، که کار را برای طراحان سایت وردپرسی بسیار راحت کرده است و افراد می توانند با استفاده از تم های فروشگاه های اینترنتی مانند : ژاکت و… استفاده کنند ، ولی در کدنویسی طراحان از صفر تا صد وب سایت را به طور کامل مطابق با میل خود طراحی می کنند و هر جایی که نیاز به تعغیر داشته باشد ، آن را اعمال می کنند و عمل بهینه سازی را انجام می دهند.

 وردپرس دارای پلاگین های بسیار زیاد و کاربردی هست

وردپرس در مخزن خود ، دارای میلیون ها پلاگین وردپرسی برای افزودن امکانات جانبی به وب سایت هست و شما می توانید با استفاده از آن پلاگین ها ، امکانات وب سایت خود را افزایش دهید و سایت خود را شخصی سازی کنید. اما در کدنویسی همان طور که گفتیم ، تمامی امکانات توسط خود دولوپر ها اضافه می شوند و این فاکتور می تواند در تصمیم شما برای استفاده از وردپرس یا کدنویسی تاثیر گذار باشد.

پشتیبانی بسیار قدرتمند وردپرس

در وردپرس ، به علت داشتن کاربران بسیار بالای آن در سر تا سر جهان ، آن را به یک سیستم مدیریت محتوای بسیار محبوب در دنیا تبدیل کرده است. این موضوع باعث شده است ، تا هر زمانی ، که برای استفاده از قالب ها ، پلاگین ها و… در وردپرس به مشکل خوردید ، می توانید وبلاگ ها ، ویدیو های آموزشی ، انجمن های آنلاین استفاده کنید و این یک مزیت بسیار بزرگ است. اما در نهایت بین وردپرس یا کدنویسی ، باید بگوییم ، که وردپرس تا حدی محدودیت هایی دارد و اگر شما قصد دارید که به یک وب سایت فوق حرفه ای تبدیل شوید ، حتما باید دست به کدنویسی بزنید.

کدنویسی یا وردپرس

وردپرس برای نصب و استفاده بسیار راحت است

یکی از اصلی ترین دلایلی ، که افراد از وردپرس ، استفاده می کنند ، این است که برای استفاده از وردپرس ما به هیچ گونه دانش برنامه نویسی نیاز ندایم {البته برای افزودن یک سری المان ها به وب سایت شما باید کدنویسی انجام دهید اما در کل نیاز به دانش برنامه نویسی نیست} و افراد مبتدی نیز می توانند به راحتی از این سیستم مدیریت محتوا استفاده کنند و یک وب سایت را برای خود طراحی کنند. اما در کدنویسی این گونه نیست و شما حتما باید ابتدا زبان های برنامه نویسی مانند : JavaScript , html , css و… را به صورت کاملا اصولی و حرفه ای فرا بگیرید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن وب سایت را از صفر تا صد طراحی کنید و هر گونه شخصی سازی که مد نظر تان بود در همان زمان طراحی انجام دهید و وب سایت خود را به طور کامل بهینه سازی کنید.

سوالات متداول

وب سایت ما در چه مدتی حاضر می شود؟

زمان طراحی  سایت شما بستگی به نوع وب سایت شما و امکانات مد نظر شما دارد و اگر بخواهیم یک تایمی را به عنوان میانگین خدمت شما اعلام کنیم می تواند بین 1 هفته تا 1 ماه باشد ، که این زمان به صورت تخمینی است و ممکن است متغیر باشد. شما در طی جلسه و مشخص کردن نوع وب سایت و امکانات آن ، از زمان مورد نیاز برای طراحی سایت را نیز مطلع خواهید شد.

 برای طراحی سایت باید چه قدر هزینه کنیم؟

اصلا نمی توان مبلغ دقیقی را به عنوان میزان هزینه اعلام کرد ، چرا که هزینه طراحی سایت شما بستگی به عواملی مانند : نوع وب سایت ، امکانات وب سایت و برخی عوامل دیگر دارد. شما در طی جلساتی که با شرکت طراحی برگزار می کنید می توانید تمامی ویژگی های وب سایت خود را اعلام کنید و از میزان هزینه ای که باید انجام شود نیز مطلع می شوید.

 

کلام آخر

به عنوان نتیجه گیری در مورد کدنویسی یا وردپرس باید بگوییم که همه چیز بستگی به شرایط و استراتژی خود شما دارد و نمی توانیم یکی از روش ها را بین کدنویسی یا وردپرس برای طراحی همه ی وب سایت های خود انتخاب کنیم. در هنگام طراحی باید به تمامی نکات لازم مانند : هدف از طراحی سایت ، استراتژی وب سایت و برخی موارد دیگر دقت کنیم تا بتوانیم یک وب سایت ایده آل برای خود داشته باشیم.

ارتباط با ما

سایر مقالات پویا وب

طراحی سایت
pouya

طراحی سایت در اردبیل

طراحی سایت در اردبیل مقدمه مشاغل بسیاری هستند که می توان آن‌ها را به صورت آنلاین ارائه داد. طراحی سایت در اردبیل برای مشاغل از میتواند

ادامه مطلب »
تماس با ما
من هاست خرید هاست مشهد بهترین هاست مشهد هاست ارزان مشهد هاست اقتصادی خرید هاست