پلاگین مداد زرد چیست و چه کاربردی دارد؟

برای این که بدانید پلاگین مداد زرد چیست ، میتوان یکی از پر طرفدار ترین افزونه های وردپرسی هست. این افزونه انقلابی در حوزه طراحی صفحات وب به شمار می رود که خیلی کار طراحان و توسعه دهندگان صفحات وب وردپرس را راحت تر کرده است.

این plugin به شکلی بسیار ساده قابلیت ادیت صفحات ، اضافه کردن آیتم و کلی امکانات دیگر را دارد. به وسیله آن شما دیگر لازم ندارید تا کد های css اضافی را بنویسید ، و تمام آن ها با چند حرکت کوچک به صورت بصری ، ایجاد می شوند.آیا می دانید بیشترین کاربرد پلاگین مداد زرد چیست؟ بله طراحی صفحات لندینگ پیج و پیلار که خیلی مهم هستند

با این plugin شما به منبع وسیعی از ادانز ها دسترسی خواهید داشت که به کمک آن ها می توانید کلی طرح و ایده را به شکل ویژوآل وارد صفحه و کد css تولید کنید.

شما یک وب سایت سفارشی شده ، با دیزاین و کد های مورد نظر خودتان خواهید داشت. از طرفی این که به چه شکلی می خواهید هر آیتم در کجا و در چه اندازه ای قرار بگیرد ، همگی دست خودتان است.

امکانات پلاگین مداد زرد به چیست و ادانز هایی که به ما برای ادیت کردن صفحه میدهد چیست؟ این مقاله پویا وب را از دست ندهید و حتما آن را تا آخر مطالعه کنید.

پادکست :

پلاگین مداد زرد چیست؟ یک ادیتور صفحه حرفه ای!

برای پاسخ به این که پلاگین مداد زرد چیست باید گفت که ، این یک افزونه بسیار انعطاف پذیر است که شما را در طراحی سایتتان حرفه ای می کند. شما می توانید کل طراحی صفحات وب خود و قالب وردپرس خود را با این افزونه به شکلی انجام دهید که هیچ شخص دیگری نتواند به آن شکل طراحی کند. این افزونه به شکلی ویژوآل به شما این امکان را می دهد که فقط با چند حرکت ساده گرفتن و کشیدن (drap & drog) بتوانید یک طراحی وب سایت حرفه ای داشته باشید.

این plugin به شکلی عمل می کند که برای شما به صورت اتوماتیک شروع به ساختن کد های css می کند و نیاز به کد نویسی نخواهید داشت.

برای درک بهتر اینکه پلاگین مداد زرد چیست یک قالب شخصی سازی شده را از صفر طراحی کنید. به کمک این plugin طراحی و ویرایش سبک وردپرس ، همه چیز در آن از کل نمای بصری وب سایت که قرار است کاربر آن را ببیند دست خودتان است. 

شما به شکلی که می خواهید یک ui و ux عالی را می توانید با این پلاگین مداد زرد به وب سایت خود و کاربرانی که وب سایت شما را بازدید می کنند بدهید.

افزونه مداد زرد چگونه کار می کند؟

این افزونه در دو نسخه پریمیوم و نسخه رایگان به طراحان وب سایت های وردپسی می دهد. در نسخه رایگان شما امکانات بسیار کمتری دارید. ترجیحا پیشنهاد می شود نسخه پریمیوم رو تهیه کنید تا به امکانات بیشتری دسترسی داشته باشید.

برای دانستن مراحل نصب پلاگین مداد زرد چیست اول در قسمت افزونه ها آن را اضافه کنید و آن را فعال کنید و وارد یکی از برگه ها شده و ویرایش با مداد زرد را کلیک کنید. بعد از این کار شما وارد صفحه ادیتور زنده این افزونه می شوید. 

این افزونه به صورت کاملا زنده در منوبار خود کلی امکانات به شما ارائه می دهد که کافی است آیتم های مورد نظر خود را انتخاب کنید و نسبت به امکاناتی که در اختیاز شما قرار گرفته ، المان ها را ویرایش کنید. حال می توانید آیتم ها را به صورت درگ اند دراپ به نقطه مورد نظر خود هدایت کنید و بدون داشتن محدودیتی در جایگذاری آیتم ها ، از آن استفاده کنید.

روش کار پلاگین مداد زرد چیست؟ با تولید کد های css در استایل و قالب مورد نظر به صورت اتوماتیک ، تغییرات مد نظر شما را ایجاد می کند و به صورت کاملا ایده آل این پروسه انجام می شود که بعدا هم قابل بهینه سازی باشد.

آشنایی با امکانات پلاگین yellow pencil چیست؟

پلاگین یلوپنسل به این شکل است که شما در آن می توانید قالب خود را ویرایش دهید و کلی کد css به صورت ویژوآل و بصری ایجاد کنید تا همه چیز به صورت اتوماتیک ذخیره شود. امکاناتی که این افزونه به شما می دهد اعم از :

 • دسترسی کامل به آیتم ها
 • پالت رنگ حرفه ای و نامحدود
 • قابلیت نصب هر نوع فونت
 • توانایی بازگردانی تغییرات
 • قابلیت استایل دهی به انواع صفحات
 • جمع آوری سایز و اطلاعات کامل از آیتم ها
 • توانایی ایجاد لایه های متعدد
 • توانایی ایجاد افکت های زیبا و حرفه ای
 • دارای قابلیت ویژوال ژنراتور انیمیشن
 • طراحی کاملا پویا و ویژوآل (درگ اند دراپ)
 • قابلیت کد نویسی سفارشی دلخواه و زنده

این پلاگین وقتی شما در ظاهر داستان درحال طراحی وب سایت به صورت ویژوالی هستید تمام این امکانات را در اختیاز شما قرار می دهد و در پشت زمینه خود درحال تولید کد های css طبق منطق و کلاس های تعریف شده است.

آیا این پلاگین یلوپنسل با تمامی قالب ها سازگاری دارد؟

یکی از مهم ترین ویژگی های این پلاگین مداد زرد چیست؟ این است که با تمامی قالب ها وردپرس سازگاری دارد. دلیل این سازگاری این سات که این افزونه برای ویرایش استایل خود قالب به وجود آمده و بدون داشتن ذره ای لگ و یا ناسازگاری می تواند در قالب مورد نظر ، ادیت دلخواه شما را ایجاد کند.

کافیست تا شما مراحل نصب و پیکربندی این افزونه را انجام دهید ، آن را فعال و سپس در صفحه ادیت داده خود ، و یا صفحه خالی که دارید در آن تغییرات مربوطه را ایجاد کنید. 

شما با افزونه yellow pencil دیگر در طراحی مواردی که مربوطه به جایگاه و مکان آیتم ها دارید نخواهید داشت. هر نوع دیزانی که به ذهنتان خلاقانه به نظر می رسد ، می توانید در قالب و صفحه و برگه مورد نظر خود ایجاد کنید.

yellow pencil با منطق هوشمندانه ای که در ایجاد کد های css دارد این امکان را می دهد که تم کد های پشت زمینه را شناسایی کند و نسبت به الگوریتمی که تعریف شده ، تم قالب ها را با کد نویسی و کلاس های درست ، تغییرات را در آن ایجاد کند.

یک ویرایشگر کد زنده ، جدا این خیلی خفنه! 🙂

بیشترین تاثیری که در استفاده از افزونه مداد زرد آن را خیلی جذاب کرده ، زنده بودن تغییرات محتوا و طراحی ما است. می توان گفت که همین ماجرا باعث شده که همه به خرید این plugin حجوم آورند. شما همزمان در حال طراحی وب سایت خود به شکل بصری و ویژوآلی هستید و از آن طرف در حال ایجاد کد های css به صورت اتوماتیک از جانب افزونه هستید.

پلاگین یلوپنسل امکاناتی را که به شما ارائه می دهد به این شکل است که صفحه مورد نظر شما را ، کد های آن را شناسایی و استخراج می کند؛ سپس نسبت به المان هایی که خودش ارائه می دهد و در قالب وب سایت شما وجود دارد ، به شما امکانات ایجاد کردن یک طراحی گرافیک را می دهد.

مثل این می ماند که دارید با برنامه های گرافیکی چون فوتوشاپ یا ایلاستریتور کار می کنید؛ اما به صورت تحت وب و بسیار حرفه ای تر ، شما با امکاناتی مثل ادانز های آن و الگو هایی که در اختیارتان قرار می دهد می توانید کلی افکت و طرح و ایده در آن ایجاد کنید ، تغییر سایز در المان ها ایجاد کنید ، فونت آن را ویرایش دهید ، رنگ دهی کنید ، انیمیشن های دلخواه خود را در استودیو آن بسازید و در وب سایت و صفحه مورد نظر خود آن را اعمال و درج کنید.

حرفه ای ترین امکانات پلاگین مداد زرد چیست؟

خفن ترین و جالبترین اندانز پلاگین مداد زرد چیست؟ می توان گفت با داشتن قسمتی برای اعمال تغییرات در کد ها به صورت دستی اشاره کرد. شاید شما نتوانید در افزونه بی کران مداد زرد با امکانات آن به نتیجه مطلوب خود برسید. برای همین سازنده آن یک مورد را هم برای حرفه ای های این حوزه در نظر گرفته.

یک ویرایشگر کد css دستی و زنده. بله شما می توانید به صورت دستی خودتان به صفحه مورد نظر مراجعه کرده و کد و استایل دهید ، اما باز هم به صورت زنده و کاملا حرفه ای. 

خب می توان گفت دیگه اینجا سازنده افزونه زیاده روی کرده ، چون همینجوری این پلاگن یلوپنسل کلی امکانات داره که حتما و حتما با آن می توان به نتیجه مطلوب رسید. وسیع بودن این افزونه همه را از کد نویسی به دور برده است و می توان به وسیله آن به یک نتیجه حرفه ای و مطلوب برسید.

یک امکان حرفه ای دیگر آن ، داشتن یک استودیو انیمیشن سازی ، جدای افکت های آماده آن است. شما می توانید یک افکت و حرکت دلخواه خود را در آن ایجاد کنید؛ می توان گفت ترکیبی از افزونه اسلایدر روولوشن دارد که باعث شده این افزونه از سایر صفحه ساز ها متمایز بیش از اندازه ای داشته باشد.

پلاگین یلوپنسل یک ادیتور کاملا رسپانسیو

 می دانید خوب و عالیترین مورد بعدی در پلاگین مداد زرد چیست؟ در این نقطه می توان به اوج خفن بودن این افزونه پی برد. بله ، این افزونه کاملا رسپانسیو ادیت می کند. شما صفحات وب سایت خودتان را می توانید برای هر صفحه نمایشی که دوست دارید تنظیم کنید ، سپس اقدام به طراحی و ادیت صفحه مورد نظر ، به صورت کاملا واکنش گرا باشید.

طراح و سازنده افزونه یلوپنسل این مورد را همواره طبق الگوریتم های روز گوگل در نظر گرفته که شما بتوانید یک وب سایت را طبق الکوریتم موبایل فرندلی طراحی کنید. این موضع باعث می شود که شما بتوایند دستی باز تر در طراحی و ادیت صفحه مورد نظر داشته باشید تا همواره یک تجربه و رابط کاربری عالی به بازدید کنندگان وب سایت خود هدیه دهید.

همانطور که می دانید آپدیت های جدید گوگل و جی تی متریکس و امتیاز دهی لایت هاوس ، طبق الگوریتم core web vitals هستش و این نشان دهنده این هستش که شما باید طراحی وب سایتتون طبق استاندارد های ui و ux باشه تا کاربر بتواند با صفحه و سایت مورد نظر تعامل بهتری داشته باشد.

امیدواریم محتوای این مقاله براتون ارزشمنده بوده باشه و از مطالعه این مقاله پویا وب از شما سپاس گزاریم.

تماس با پویا وب

دیدگاه ها بسته شده است

آژانس طراحی سایت پویا وب با طراحی وب سايت حرفه‌ای و طراحی فروشگاه اینترنتی بيش از پانصد شرکت و ميزبانی بيش از هزار وب سايت، فعاليت رسمی خود را از تابستان سال 1395 آغاز کرده و همواره می‌کوشد خدمات خود را با بالاترين کيفيت ممکن و با بهره‌گيری از جدیدترین متدها به شما ارائه دهد.